fbpx

Pół miliona na boiska piłkarskie w Lubuskiem

915 mln euro zaczyna pracować dla Lubuskiego
24 stycznia 2023
Na spotkaniu w Brandenburgii o nowych wyzwaniach dla Europy
7 lutego 2023
Pokaż wszystkie

Pół miliona na boiska piłkarskie w Lubuskiem

W województwie lubuskim rusza kolejna edycja programu nawadniania boisk piłkarskich. – Program dobrze się sprawdził – podkreśla wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn i zachęca też do zgłoszeń do nowego programu budowy trybun.

Podczas poniedziałkowej (30 stycznia 2023 r.) konferencji prasowej w UMWL wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podkreślał, że samorząd województwa chce wspomagać kluby piłkarskie, które na różnych szczeblach rozgrywkowych potrzebują tego, aby móc grać na przyzwoitym, porządnym poziomie. Potrzebna jest także trybuna dla kibiców. – Mamy dobre wieści dla młodych piłkarzy, ale też tych, którzy trenują na różnych szczeblach rozgrywkowych w naszym województwie. Wspólnie z radnymi w budżecie województwa, który został uchwalony na 2023 rok przeznaczamy 300 tys. zł na nawadnianie boisk oraz 200 tys. zł na budowę trybun – poinformował wicemarszałek Tomczyszyn.  

Pomoc finansowa z budżetu Województwa Lubuskiego na realizację inwestycji wyniesie do 50 proc. kosztów kwalifikowanych zadania. Maksymalna kwota dotacji dla zadania polegającego na budowie trybun wynosi 20 000 zł. Maksymalna kwota dotacji dla zadania w ramach nawadniania boisk wynosi 30 000 zł.

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn zaznaczył, że program nawadniania boisk dobrze się sprawdził w województwie i dalej budzi zainteresowanie. Rozpoczął się nabór, który potrwa do 17 lutego 2023 r. – tak, aby na wiosnę ruszyły inwestycje. – Zachęcam do udziału w konkursach. Chcemy, by piłka nożna w naszym regionie była na porządnym poziomie – dodał wicemarszałek.   

Przypomnijmy: celem udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla gmin i powiatów jest stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi rekreacji i sportu w województwie lubuskim, poprzez realizację inwestycji polegających na budowie trybun oraz budowie lub przebudowie systemów nawadniających istniejących ogólnodostępnych boisk piłkarskich, wykorzystywanych do rozgrywek piłkarskich oraz szkolenia dzieci i młodzieży. Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego przyczyni się do rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej i turystycznej województwa, zwiększy możliwości aktywnego spędzania czasu mieszkańcom regionu oraz wesprze wspólne starania w celu ochrony jakości i ilości zasobów wody.

Więcej: Wiadomości – Portal Województwa Lubuskiego

Foto: lubuskie.pl