fbpx

Polski Ład. Ministerstwo tłumaczy jak naliczać wynagrodzenia

ZWRP w sprawie II transzy REACT-EU w obszarze ochrony zdrowia
10 stycznia 2022
Stanowiska Zarządu ZWRP z 5 stycznia 2022 r.
12 stycznia 2022
Pokaż wszystkie

Polski Ład. Ministerstwo tłumaczy jak naliczać wynagrodzenia

10 stycznia br. odbyło się webinarium dotyczące sposobów rozliczenia podatkowego wynagrodzeń nauczycieli przez pracowników jednostek samorządu terytorialnego. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów województw.

Organizatorem spotkania było Ministerstwo Finansów we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Zagadnienia obliczenia wynagrodzeń  przybliżyli eksperci Departamentu Podatków Dochodowych.

7 stycznia br. Minister Finansów wydał rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

W wyniku wątpliwości z wypłacaniem wynagrodzeń dla nauczycieli wynikających z niejasności regulacji Polskiego Ładu, Minister Finansów 7 stycznia br. wydał rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Rozporządzenie

Dokument ten ma rozwiać wątpliwości służb księgowych co do sposobu naliczania wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników samorządowych.

Jednocześnie resort finansów zaproponował nieopłatne szkolenie online dla zainteresowanych osób. Zaprosił na nie przedstawicieli Strony Samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, a zatem także Związek Województw RP.

Ze względu na wagę tematu ZWRP niezwłocznie poinformował swoich Członków o możliwości udziału w spotkaniu. Zainteresowanie regionów udziałem wydarzeniu było bardzo duże. W  trakcie  webinarium przedstawiciele samorządów mieli okazję do zadawania pytań, na które na bieżąco uzyskiwali odpowiedzi.