fbpx

Polskie Regiony patronują Kongresowi Perły Samorządu

grafika
Konkurs Samorządowy lider komunikacji i promocji
2 marca 2021
niewidomy
Echa ze spotkania koordynatorów ds. dostępności
4 marca 2021
Pokaż wszystkie

Polskie Regiony patronują Kongresowi Perły Samorządu

Gdynia

Już po raz piąty Dziennik Gazeta Prawna wraz z Miastem Gdynia zapraszają na kongres Perły Samorządu.

Tematu, którym żyjemy od 11 miesięcy, nie zabraknie, organizatorzy chcą jednak, by nie stał się on dominującym motywem – choć wpływa na otoczenie i główne wyzwania, jakie stoją przed gminami. Samorządy bowiem – niezależnie od sytuacji, jaką pandemia wykreowała – muszą się w niej odnaleźć i działać dalej dla dobra mieszkańców. Nie wszystkie zmiany widać na razie gołym okiem, jednak gminy różnej wielkości już teraz mierzą się z problemem finansowania coraz większej liczby coraz trudniejszych zadań w niesprzyjających planowaniu okolicznościach.

W tym roku, wraz z zaproszonymi ekspertami będą rozmowy o przyszłości polskiej ochrony zdrowia oraz o szansach na poprawę sytuacji szpitali, skuteczniejszym zarządzaniu nimi oraz sposobach pomocy zadłużonym jednostkom. Będzie też okazja, aby przyjrzeć się także nurtującemu wszystkich zagadnieniu migracji i zmian demograficznych w rzeczywistości popandemicznej. Tu pojawia się konieczność zdefiniowania na nowo polityki społecznej samorządów. Duża część kongresu poświęcona będzie finansowaniu. Jak skutecznie zarządzać w sferze publicznej na poziomie lokalnym? Jak zdobyć środki, zrealizować cele i nie zbankrutować? Co czeka nas w gospodarce w najbliższych 12 miesiącach? Jak przyciągnąć inwestorów? Jaka jest przyszłość transportu publicznego? Na te i inne pytania uczestnicy będą odpowiadać pierwszego dnia kongresu.

W drugim dniu przedstawione będą najlepsze, w ocenie organizatorów, działania komunikacyjne samorządów w trudnym, pandemicznym roku. Będzie też miejsce na zastanowienie się, co rewolucja we współczesnym marketingu oznacza dla sektora publicznego.

Jak co roku w Gdyni wręczone zostaną wyróżnienia:

  • w rankingu Perły Samorządu – dla najlepszych gmin oraz najlepszych włodarzy
  • w rankingu Skarbnik Samorządu
  • oraz w konkursie Samorządowy Lider komunikacji i promocji

Więcej informacji o kongresie Perły Samorządu 2021 (gazetaprawna.pl)

Wydarzenie objęte jest patronatem instytucjonalnym Związku Województw RP/ Polskie Regiony.