fbpx
Samorządowo-parlamentarny wspólny blok prorozwojowy dla kujawsko-pomorskiego
Samorządowo-parlamentarny wspólny blok prorozwojowy dla kujawsko-pomorskiego
8 stycznia 2024
Kujawsko-pomorski okrągły stół antysmogowy
Kujawsko-pomorski okrągły stół antysmogowy
21 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Poznaliśmy najlepszych kujawsko-pomorskich sportowców

Poznaliśmy najlepszych kujawsko-pomorskich sportowców

Gala Plebiscytu Sportowiec Kujaw i Pomorza 2023 odbyła się w czwartek (4 stycznia) w Hotelu City w Bydgoszczy. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Sportowcem roku została Helena Wiśniewska, kajakarka Zawiszy Bydgoszcz, medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio 2021, mistrzyni i wicemistrzyni świata, uczestniczka programu „Następcy Bronka Malinowskiego” samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, wielokrotna stypendystka marszałka województwa.

W kategorii „trener roku” zwyciężył Maciej Juhnke (Zawisza Bydgoszcz), szkoleniowiec Heleny Wiśniewskiej, a drużyną roku został Anwil Włocławek, zdobywca FIBA Europe Cup.

Samorząd województwa konsekwentnie wspiera sportowców i organizację wydarzeń sportowych w regionie. W tym roku będzie kontynuowany projekt Kujawy Pomorze Team i zwiększono pulę na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w klubach. Wśród imprez, których partnerem jest województwo, są: mistrzostwa Europy juniorów w wioślarstwie w Kruszwicy, setna edycja mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Bydgoszczy (ostatnia szansa na kwalifikację olimpijską) i Halowe Mistrzostwa Europy Masters w lekkiej atletyce w Toruniu. Samorząd dołoży także 4,5 mln złotych do budowy hali lekkoatletycznej i strzeleckiej w kompleksie Zawisza Bydgoszcz, przetarg ogłoszono w ostatnich dniach grudnia.

źródło: kujawsko-pomorskie.pl