fbpx

Przebudowa Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie

Turyngia pomaga Małopolsce w walce z covid
19 marca 2021
Małopolska na rowery. Najlepsze trasy zdaniem blogosfery
9 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Przebudowa Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie

marszałek Witold Kozłowski

Po prawie trzech latach intensywnych prac budowlanych zrealizowano zadanie za ponad 40 mln zł. W jego efekcie, dzięki przebudowie obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie przy ul. Strzeleckiej 2 powstało Małopolskie Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD.

 

Na inwestycję, która kosztowała łącznie ponad 40 mln zł, złożyło się: dofinansowanie z Unii Europejskiej – ok. 28 mln zł, dofinansowanie z budżetu państwa – blisko 2 mln zł oraz z budżetu Województwa Małopolskiego – niemal 3,5 mln zł, a także środki własne szpitala – 7,4 mln zł.

Zabytkowy, 145-letni budynek w centrum Krakowa został gruntownie zmodernizowany oraz zyskał dodatkową kondygnację. Powstały nowe oddziały, między innymi anestezjologii i intensywnej terapii, a także chirurgii dziecięcej oraz blok operacyjny za prawie 1 mln zł.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu medycznemu, w krakowskim szpitalu będzie można przeprowadzać operacje z zakresu nie tylko chirurgii ogólniej, ale też ortopedii czy laryngologii.

Hospitalizowani pacjenci mają teraz do dyspozycji pokoje w większości jedno i dwuosobowe z wygodnymi łóżkami oraz fotelami dla rodziców, każdy z własną toaletą i prysznicem. W ramach inwestycji odnowione zostały także dyżurki lekarzy i pielęgniarek.

Na zdrowotnej mapie Małopolski znalazł się również – jedyny w skali kraju – ośrodek zajmujący się kompleksową diagnostyką i leczeniem dzieci z FASD (poalkoholowe spektrum zaburzeń rozwojowych), który stanowi integralną część szpitala św. Ludwika.

Źródło: malopolska.pl