fbpx

Przygotowania do Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Małopolscy marszałkowie z wizytą na Śląsku
30 kwietnia 2021
Małopolscy uczniowie dostaną sprzęt do nauki zdalnej
13 maja 2021
Pokaż wszystkie

Przygotowania do Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

ręce, pomoc, solidarność

We wtorek 4 maja w Warszawie marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski spotkał się z Jackiem Sasinem, wicepremierem, ministrem aktywów państwowych i pełnomocnikiem rządu ds. organizacji III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

 

Podczas spotkania marszałek przedstawił i przekazał wicepremierowi raport operacyjny, podsumowujący dotychczasowe działania przygotowawcze dotyczące organizacji tego dużego sportowego wydarzenia.

– Organizatorami III Igrzysk Europejskich są na daną chwilę Województwo Małopolskie i Miasto Kraków. Być może nie jest to ostateczne rozwiązanie. Z dużym prawdopodobieństwem do grona organizatorów Igrzysk dołączy również Województwo Śląskie. Pewne jest, że to wydarzenie będzie bez wątpienia ogromną szansą na promocję Polski, Krakowa, Małopolski i Śląska. – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Marszałek przybliżył wicepremierowi działalność Komitetu Organizacyjnego. Przedstawił także decyzję Sejmiku WM związaną z wyrażeniem zgody na powołanie przez samorząd województwa spółki, czyli podmiotu operacyjnego, który będzie mógł przejąć obowiązki operacyjne i organizacyjne Komitetu Organizacyjnego.

Podczas spotkania dyskutowano także o wstępnych kosztach organizacji Igrzysk, a także o kwestiach prawnych związanych z organizacją wydarzenia.