fbpx

Spotkanie Fit for 55: wyzwania i szanse dla europejskich regionów i gmin

Samorządowy Kongres Trójmorza w Lublinie
Trzeci Samorządowy Kongres Trójmorza już 16-17 maja w Lublinie – ostatnie dni na rejestrację
10 maja 2023
Województwo pomorskie kupi nowoczesne pociągi
Województwo pomorskie kupi nowoczesne pociągi
22 maja 2023
Pokaż wszystkie

Spotkanie Fit for 55: wyzwania i szanse dla europejskich regionów i gmin

Trwa rejestracja na spotkanie „Fit for 55: wyzwania i szanse dla europejskich regionów i gmin”, które odbędzie się 24 maja br.

Pakiet „Fit for 55”, przedstawiony w lipcu i grudniu 2021 r., ma służyć realizacji celów europejskiego prawa klimatycznego, czyli neutralności klimatycznej do 2050 r. i 55-procentowej redukcji emisji netto gazów cieplarnianych (GHG) do 2030 r. w porównaniu z poziomem z 1990 r. Składa się on z 13 powiązanych ze sobą wniosków dotyczących zmiany istniejących przepisów UE w zakresie klimatu i energii oraz sześciu wniosków dotyczących nowych przepisów. W kwietniu 2023 roku Parlament Europejski zatwierdził porozumienie, które zostało osiągnięte z państwami UE w sprawie kilku kluczowych aktów prawnych, które są częścią „pakietu Fit for 55”.

W spotkaniu, które 24 maja odbędzie się za pośrednictwem platformy Webex, wezmą udział analitycy, którzy przedstawią główne elementy pakietu „Fit for 55” i nakreślą możliwe sposoby zaangażowania politycznego dla regionów i miast. Podkreślą wyzwania, które mogą pojawić się podczas wdrażania prawodawstwa oraz opowiedzą o możliwościach, jakie pakiet może stworzyć dla europejskich regionów i gmin.

Szczegóły i rejestracja na stronie organizatora https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Fitfor55package