fbpx
W Karpaczu zebrał się Zespół Ekspercki ds. Europejskiej i Krajowej Polityki Strukturalnej
20 września 2023
Po wrześniowym posiedzeniu KWRiST
Po wrześniowym posiedzeniu KWRiST
29 września 2023
Pokaż wszystkie

Spotkanie Konwentu Dyrektorów WUP we Wrocławiu

W dniach 20-22 września odbyło się stacjonarne spotkanie Konwentu Dyrektorów WUP we Wrocławiu. Zespół zebrał się na Dolnym Śląsku, w związku z prezydencją regionu w Konwencie Marszałków.

Konwent Dyrektorów WUP był okazją do poruszenia kluczowych kwestii dla rynku pracy. Pierwszego dnia przedmiotem obrad było podsumowanie wdrażania Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 zaprezentowane w formule online przez Panią Joannę Orłowską – Naczelnik Wydziału Budżetu i Certyfikacji Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Dyskutowano także o zmianach w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z punktu widzenia WUP i PUP. Konwent podsumował także wdrażanie tarczy antykryzysowej. W spotkaniu Dyrektorów WUP ZWRP reprezentował Jakub Mielczarek – Dyrektor Biura Zarządu ZWRP.

Drugi dzień Konwentu został zorganizowany przez Związek Województw RP. Członkowie Konwentu wzięli udział w warsztacie pt. Sztuka wystąpień publicznych, które poprowadziła trener Zofia Kociołek.


ZWRP włącza się kampanię profrekwencyjną i zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Już 15 października ważny dzień dla Polaków!