fbpx

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku stawia na OZE

Budżet obywatelski Mazowsza – rusza głosowanie
15 września 2021
Polskie Wakacje. Z wizytą na Mazowszu
27 września 2021
Pokaż wszystkie

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku stawia na OZE

Kolejna szkoła na Mazowszu przejdzie termomodernizację. Tym razem prace remontowe odbędą się w budynku A Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma blisko 1,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz rektor Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku dr hab. inż. Zbigniew Paweł Kruszewski.

Unijne dofinansowanie pozwoli na przeprowadzenie termomodernizacji. Zakres prac obejmie modernizację instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem, a także ocieplenie ścian zewnętrznych. W budynku wymienione zostaną okna i drzwi zewnętrzne. Oświetlenie również zostanie wymienione na energooszczędne. Aby umożliwić produkcję energii elektrycznej, zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Realizacja tego projektu wpłynie na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery więc poprawi się jakość powietrza w Płocku. Zwiększy się również efektywność energetyczna budynku. Dzięki temu zoptymalizowane zostaną koszty zużycia energii, z uczelnia będzie płaciła niższe rachunki za ogrzewanie. Ponadto poprawią się warunki nauczania, a wyremontowany budynek będzie bezpieczniejszy i bardziej funkcjonalny.

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku jest jedną z najstarszych i największych niepaństwowych uczelni w kraju. Współpracuje z nią ponad 450 nauczycieli akademickich, którzy przekazują studentom swoją wiedzę na najwyższym poziomie.