fbpx

Trwają zapisy na konferencję poświęconą Koncepcji Rozwoju Kraju 2050

Webinar Nowe wyzwania w administracji publicznej
11 czerwca 2024
Nowy numer Pomorskiego Thinklettera – zapraszamy
4 lipca 2024
Pokaż wszystkie

Trwają zapisy na konferencję poświęconą Koncepcji Rozwoju Kraju 2050

Już 10 lipca w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej odbędzie się konferencja Priorytety rozwojowe na najbliższe dziesięciolecie: społecznie akceptowalne transformacje w kontekście Koncepcji Rozwoju Kraju 2050.

Kończy się proces przygotowania Koncepcji Rozwoju Kraju 2050 (KRK). Z tej okazji MFiPR organizuje wydarzenie, którego celem jest zarysowanie priorytetów rozwojowych na najbliższe dziesięciolecie w oparciu o główne ustalenia KRK, sposobów przeprowadzenia najważniejszych transformacji dotyczącym zagadnień społecznych, gospodarczo-środowiskowych oraz bezpieczeństwa tak, aby były one akceptowalne społecznie oraz zidentyfikowanie punktów krytycznych tych procesów – co może utrudniać a co wspierać takie procesy.

Prezentacji KRK 2025 dokona Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej i jednocześnie gospodarz konferencji.

W dalszej części wydarzenia odbędzie się panel eksperski poświęcony priorytetom rozwojowym kraju na najbliższe dziesięciolecia. W trakcie dyskusji paneliści i uczestnicy konferencji będą starali się znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. odporności Polski na kryzysy i zagrożenia, zmian i transformacji, które są niezbędne i konieczne czy wyzywania związane ze starzejącym się społeczeństwem.

Rejestracja na wydarzenie dostępna jest pod tym linkiem, natomiast dokument KRK2050 dostępny jest na stronie: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/zapoznaj-sie-z-projektem-krk-2050