fbpx
Pieniądze na likwidację barier architektonicznych – w Kujawsko-pomorskiem trwa nabór wniosków
24 listopada 2021
Gęsina na Kujawach i Pomorzu
1 grudnia 2021
Pokaż wszystkie

Trzy pięciolatki marszałka Całbeckiego

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki pełni swoją funkcję od 15 lat. W środę (24 listopada) spotkał się z tej okazji z dziennikarzami regionalnych mediów.

Gospodarz województwa urzęduje w narożnym gabinecie przy placu Teatralnym 2 czwartą już kadencję. W ostatnich wyborach samorządowych (w 2018 roku) zebrał blisko 70 tysięcy głosów, co dało mu najwyższy w kraju wskaźnik poparcia – blisko 50 procent.

Pytany przez dziennikarzy o najważniejsze wyzwania w minionym 15-leciu powiedział: – Na pewno integracja regionu. Nie było to proste, ale już w mojej trzeciej kadencji udało się definitywnie podziały i różnice zasypać. Zintegrowaliśmy się, tworzymy solidarne społeczeństwo, które czuje wzajemną odpowiedzialność. Nie ma znaczenia czy ktoś jest z Włocławka czy Borów Tucholskich – tu, do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przyjeżdża jak do siebie. Udowodniliśmy, że utworzenie wspólnoty samorządowej zbudowanej z tak różnych kulturowo obszarów było dobrą decyzją i dobrze wykorzystaliśmy szansę, jaką nam kiedyś ustawodawcy dali. To jest najcenniejsze.