fbpx
Stanowisko Zarządu ZWRP w sprawie finansowania świadczeń zdrowotnych
22 kwietnia 2022
Szczyt Klimatyczny TOGETAIR
25 kwietnia 2022
Pokaż wszystkie

Ukraina jest na dobrej drodze do Unii Europejskiej

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, członek Europejskiego Komitetu Regionów, członek Zarządu Związku Województw RP w rozmowie z PAP powiedział, że Ukraina jest na dobrej drodze do członkostwa w Unii Europejskiej, choć zarówno przed władzami lokalnymi jak i centralnymi jest jeszcze wiele pracy. Podkreślił też, że Polska ma swój udział w ukraińskich działaniach związanych z reformą decentralizacyjną.

Marszałek podkreślił, że powrót do rozmów o członkostwie Ukrainy w Unii Europejskiej będzie możliwy dopiero po zakończeniu wojny z Rosją i podpisaniu traktatu pokojowego.

– Wydaje mi się, że te czasy i pewne emocje wywołują taką bardziej pilną potrzebę odpowiedzenia na pytania czy jest to możliwe i jaki powinien być ten proces dojścia do tego celu. Wydaje mi się, że sytuacja wojenna absolutnie nie sprzyja temu, żeby dziś odpowiadać na to pytanie, natomiast zależy od tego jak zakończy się ten konflikt wojenny, jakie zostaną podpisane uzgodnienia pokojowe” – podkreślał Woźniak.

Więcej na: Marszałek województwa wielkopolskiego: Ukraina jest na dobrej drodze do Unii Europejskiej | Serwis Samorządowy PAP