fbpx

Warszawska Opera Kameralna zainaugurowała nowy sezon artystyczny

Sejmik Mazowsza rozda stypendia studentom kierunków medycznych
Sejmik Mazowsza rozda stypendia studentom kierunków medycznych
4 września 2023
Budowa Ośrodka Radioterapii w Płocku na finiszu
Budowa Ośrodka Radioterapii w Płocku na finiszu
19 września 2023
Pokaż wszystkie

Warszawska Opera Kameralna zainaugurowała nowy sezon artystyczny

Warszawska Opera Kameralna zainaugurowała nowy sezon artystyczny

Koncert z udziałem gwiazd sceny muzycznej zainaugurował 62. sezon artystyczny WOK. Wydarzenie połączone było z jubileuszem pracy artystycznej dr hab. Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd, dyrektor WOK.

Na scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie wystąpili: Kayah, Leszek Możdżer, Maciej Miecznikowski, zespół TRE VOCI, Krzysztof Meisinger, Bogdan Kierejsza i Hubert Walawski. Gościem specjalnym koncertu był uznany włoski kompozytor Franco Fasano, którego przeboje można było wielokrotnie usłyszeć na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Artystom towarzyszył Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej oraz orkiestra pod dyrekcją Tomka Szymusia.

Koncert „Solo i w duecie” był uwerturą do sezonu artystycznego 2022/2023. Jeszcze nie tak dawno wielu z nas relaksowało się, korzystając z letniego wypoczynku, stąd mój pomysł, by pierwszy koncert był wydarzeniem lekkim w formie, a jednocześnie wysublimowanym artystyczniepodkreśliła dr hab. Alicja Węgorzewska, dyrektor WOK.

Spektakularne wydarzenie licznie zgromadzona publiczność nagrodziła owacjami na stojąco.

Warszawską Operą Kameralną zarządza Alicja Węgorzewska – dr hab. sztuk muzycznych, mezzosopranistka, diva polskiej i światowej opery, zdobywczyni m.in. prestiżowej statuetki Women in Cinema Award podczas 77. Festiwalu Filmowego w Wenecji, nagrody „Tribute a Caruso” za propagowanie kultury włoskiej w Polsce i na świecie, a także laureatka wręczanej w Nowym Jorku Callas Tribute Prize.

Dr hab. Alicja Węgorzewska-Whiskerd – charyzmatyczna artystka, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej (instytucji kultury samorządu Mazowsza) obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu pracy artystycznej złożyli artystce m.in. przedstawiciele samorządu Mazowsza – marszałek Adam Struzik, członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz radni województwa mazowieckiego – Anna Brzezińska i Piotr Kandyba.

– Doceniam, że w codziennej pracy z wielką pasją i energią dzieli się Pani z innymi swoją niesłychaną wrażliwością oraz wiedzą i doświadczeniem zdobytymi na europejskich scenach operowych. Dziękuję za te wspaniałe i twórcze 30 lat, za to, że można Panią spotkać nie tylko na międzynarodowych scenach muzycznych, ale też w małych gminach na Mazowszu. Dziękuję za wkład w wychowanie młodego pokolenia artystów i promocję ich talentów oraz prowadzenie z sukcesem Warszawskiej Opery Kameralnej podkreślił marszałek Adam Struzik.

Warszawska Opera Kameralna to wizytówka nie tylko polskiej, ale też europejskiej kultury. A możliwość współpracy z dr hab. Alicją Węgorzewską-Whiskerd, dyrektorem WOK, jedną z najwybitniejszych mezzosopranistek w Polsce, tak utytułowaną na arenie międzynarodowej, to dla mnie prawdziwa satysfakcja – mówiła członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Nowy sezon artystyczny WOK

Magię wielkich operowych spektakli, koncerty, również jazzowe, festiwale – Mozartowski i Oper Barokowych – to i o wiele więcej odnajdziemy w Warszawskiej Operze Kameralnej. Repertuar znanej i lubianej, nie tylko przez Mazowszan, placówki cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł. Artyści, oprócz klasyki gatunku operowego, z powodzeniem wykonują też muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok.

Również tej jesieni nie zabraknie wielkich muzycznych wydarzeń, na które zaprasza dr hab. Alicja Węgorzewska, dyrektor WOK. – Niech będzie to wspaniały czas pełen artystycznych wzruszeń.

źródło: mazovia.pl