fbpx

Wyjątkowy koncert „Schody do wolności” już 1 lipca w amfiteatrze opolskim

Zuzanna Donath-Kasiura
Zarząd województwa opolskiego pomaga szpitalom
21 czerwca 2021
gala
Laury dla społeczników i superbohaterów z Opolszczyzny
24 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Wyjątkowy koncert „Schody do wolności” już 1 lipca w amfiteatrze opolskim

marszałek Andrzej Buła

W ramach obchodów stulecia III Powstania Śląskiego odbędzie się koncert z udziałem gwiazd i mieszkańców. Jest to możliwe dzięki mniej restrykcyjnym obostrzeniom obowiązującym ze względu na pandemię.

 

– Dlatego już 1 lipca w amfiteatrze opolskim organizujemy koncert „Schody do wolności”. To nasz wyraz pamięci dla tych, którzy o wolność walczyli – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Marszałek  podkreśla, że wolność każdy z nas rozumie na różny sposób. – O wolną Polskę walczyli powstańcy sto lat temu, o wolność i swobody demokratyczne walczyli działacze opozycji antykomunistycznej, a wreszcie o wolne życie, bez pandemii, walczyliśmy my wszyscy przez ostatni  rok. I podczas tego koncertu chcemy w szczególny sposób podziękować tym najbardziej zaangażowanym w tę walkę – dodaje marszałek.

 

Gwiazdy dla mieszkańców

Koncert „Schody do wolności” odbędzie się w amfiteatrze już 1 lipca o godzinie 19.30. – Wystąpią gwiazdy, a wśród nich i nasi opolscy artyści. Usłyszymy więc zespoły Wilki, Piersi i Kombii, Patrycję Markowską, Małgorzatę Ostrowską, Kasię Kowalską i  Artura Gadowskiego. Będą Natalia Zastepa, Jędrek Skiba, Meg Krzemień, Margo, Cello Brothers,  Żaneta Plotnik, Mateusz Gędek i Wojciech Poprawa. Koncert poprowadzi Robert Janowski – wymienia wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca. – Cieszę się, ze udało ich się wszystkich na ten wieczór zaprosić, by mogli świętować razem z mieszkańcami regionu na pierwszym takim dużym koncercie od czasu wybuchu pandemii – dodaje.

 

Dziękujemy bohaterom pandemii

– Myśląc o organizacji tego wydarzenia, nie mieliśmy problemu z tym, kogo przede wszystkim chcemy zaprosić jako publiczność. To nasza forma podziękowania dla tych wszystkich, którzy stali w pierwszym szeregu walki z pandemią u nas, w regionie – lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, strażakom ochotnikom czy kurierom społecznym – mówi marszałek Andrzej Buła. Izabela Damboń-Kandziora z departamentu zdrowia w UMWO informuje, że zaproszenia rozesłane do szpitali cieszyły się dużym powodzeniem.  – Teraz, po przejściu kolejnych fal pandemii, przyszedł czas na chwilę odpoczynku i wytchnienia od tej trudnej pracy, więc na pewno z tej grupy będziemy mieli wieli widzów – mówi. Agnieszka Gabruk z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej zaprasza osoby, które współpracowały z tymi, którzy na co dzień potrzebowali pomocy. – Mamy wiec zaproszenia dla kurierów społecznych, a le także dla pracowników społecznych czy domów dziecka. Będą też zaproszenia dla strażaków ochotników. – To oni często wozili na szczepienia, rozwozili materiały, byli „na pierwszej linii” w wielu małych miejscowościach – mówi Agnieszka Janus z Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego UMWO.

– Koncert to nasze podziękowanie za ich ogromne zaangażowanie przez ten ostatni rok – żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie, żebyśmy jak najszybciej mogli wrócić do normalnego życia, do codziennej wolności – dodaje marszałek.

 

Będą też wejściówki dla mieszkańców

Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystki UMWO Agnieszka Kamińska podkreśla, ze będzie też pula wejściówek dla mieszkańców . – Będziemy je wydawać obok amfiteatru na Ostrówku, w holu urzędu marszałkowskiego, od najbliższego piątku. Zamierzamy na widowni trzymać się limitu 50% plus osoby zaszczepione – informuje, dlatego też podkreśla, żeby po wejściówki przychodzić do urzędu z zaświadczeniem o szczepieniu.  – Warto mieć wydruk z QR-kodem lub aplikację mObywatel na smartfonie. Będziemy weryfikować za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji – dodaje.

 

Wszystkie szczegóły na temat koncertu już wkrótce na www.opolskie.pl i FB: Województwo Opolskie, Opolski Magnes.