fbpx

Zakończyły się spotkania koordynatorów ds. zmian w prawie pracy

Jak zwiększyć poziom finansowania świadczeń zdrowotnych
18 maja 2023
Odkryj Opolskie!!
20 maja 2023
Pokaż wszystkie

Zakończyły się spotkania koordynatorów ds. zmian w prawie pracy

Dla pracowników zajmujących się sprawami kadrowymi początek roku upłynął pod znakiem przygotowania się do zmian w kodeksie pracy. Związek Województw RP wyszedł naprzeciw potrzebom dokształcania się i przygotował cykl spotkań dla koordynatorów urzędów marszałkowskich ds. zmian w prawie pracy. W dniu 17 maja 2023 r. odbyło się spotkanie podsumowujące wydarzenie.

Cykl spotkań dedykowany pracownikom urzędów zajmujących się sprawami personalnymi został zorganizowany, by ułatwić wdrożenie pracy zdalnej, kontroli trzeźwości oraz wprowadzenia zasad wynikających z dyrektyw unijnych zwanych potocznie „Work-Life-Balance”. Celem było również ujednolicenie zasad działania i interpretacji przepisów na terenie całego kraju.

W ramach spotkań uczestnicy zostali wyposażeni w wiedzę prawną z obszaru prawa pracy. Dodatkowo zostały zorganizowane spotkania dotyczące ochrony danych osobowych na pracy zdalnej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w kontekście pracy zdalnej i obowiązków pracodawców.

Spotkania nastawione były na dyskusje, wymianę doświadczeń. Wszystkie urzędy były na bieżąco informowane o przebiegu prac legislacyjnych jak również otrzymały wzorcowy pakiet dokumentacji, który mogły wykorzystać przy wdrożeniu zmian w swoich jednostkach. Polskie Regiony oferowały dodatkowe indywidualne konsultacje, z których skorzystała część uczestników.

Osobą odpowiedzialną za merytoryczną cześć spotkań, ich prowadzenie oraz tworzenie dokumentów była radczyni prawna Agnieszka Macura.