fbpx

Zdrowy samorząd – zagłosuj na Lubuskie

Wielkopolska coraz bardziej cyfrowa
2 lutego 2022
Praca zdalna w urzędach. Wyniki kontroli z perspektywy NIK
3 lutego 2022

Po raz piąty portalsamorzadowy.pl oraz magazyn Rynek Zdrowia organizuje konkurs „Zdrowy Samorząd”. Województwo lubuskie zostało nominowane za kampanię promującą szczepienia przeciw COVID-19. Zachęcamy do głosowania.

Celem kampanii było zwiększenie świadomości oraz dostarczenie wiarygodnych informacji o działaniu szczepionek, a także ich bezpieczeństwie i jakości, a w konsekwencji zachęcenie do przyjęcia szczepienia.

– Wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce i regionie oraz pojawienie się szczepionki przeciwko COVID-19 stały się bodźcem do rozpoczęcia kampanii propagowania szczepień jako skutecznego sposobu walki z pandemią. Jej założenia są nadal aktualne! Mierzymy się obecnie z piątą falą pandemii. Cały czas aktualny jest więc nasz apel: zaszczepmy siebie i nasze dzieci – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

– Zachęcam także do głosowania na Lubuskie w konkursie Zdrowy Samorząd – dodaje.

Głosowanie trwa do 14 lutego do godziny 12.00. Głosować można TUTAJ

Jedną z nagród jest nagroda czytelników Rynku Zdrowa i PortaluSamorząowego.pl.

Realizowana przez województwo lubuskie kampania promująca szczepienia przeciw COVID-19, która składała się dwóch części:

  • Część I – Zaszczepmy w sobie wolność
  • Część II – Szczepieni rodzinnie, bezpieczni globalnie.

Grupę docelową kampanii stanowili wszyscy mieszkańcy regionu, którzy kwalifikowali się do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Celem było zwiększenie zgłaszalności mieszkańców województwa lubuskiego na szczepienia.

W ramach działań objętych kampanią „Zaszczepmy w sobie wolność” (od maja do września 2021 r.) zaprojektowano, wydrukowano i rozkolportowano ulotki. Wydrukowano też plakaty, umieszczono ogłoszenia w prasie, podjęto też działania informacyjne w mediach społecznościowych.

W grudniu 2021 r. rozszerzono kampanię o udział w szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat (w ramach kampanii „Szczepieni rodzinnie, bezpieczni globalnie”).

Obie części kampanii w całości zostały sfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego – wydatkowano łącznie około 12 000 zł. Podczas Pikników Zdrowia zaszczepiono 464 osoby, a ze szczepień w Urzędzie Marszałkowskim skorzystało 90 osób.