fbpx

100 mln zł dla samorządów na drogi w Łódzkiem

Łódzki Tygiel Smaków dla dwuletniego koziego sera Groseran
Łódzki Tygiel Smaków dla dwuletniego koziego sera Groseran
30 października 2023
Rozmawiali o Planie Sprawiedliwej Transformacji oraz wykorzystaniu środków unijnych w Łódzkiem
Rozmawiali o Planie Sprawiedliwej Transformacji oraz wykorzystaniu środków unijnych w Łódzkiem
13 listopada 2023
Pokaż wszystkie

100 mln zł dla samorządów na drogi w Łódzkiem

Właśnie rozpoczął się nabór, w którym samorządy z Łódzkiego mogą starać się o dofinansowanie do inwestycji drogowych. Do podziału jest aż 100 mln zł z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027. Wnioski można składać do 15 grudnia.

Na dobre ruszyły konkursy w ramach nowej unijnej perspektywy finansowej. Kolejny przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, które chcą inwestować w infrastrukturę drogową na swoim terenie.

W naborze, który rozpoczął się w piątek, 27 października, wspierane będą projekty-inwestycje na drogach powiatowych i gminnych, czyli budowy i przebudowy dróg lokalnych (powiatowych lub gminnych), w tym np. ścieżki rowerowe czy drogi dla pieszych, ale także budowy i przebudowy mostów, wiaduktów czy tuneli.

Można także zabiegać o dofinansowanie na projekty z zakresu cyfryzacji w transporcie, czyli np. inteligentne systemy transportowe, służące monitorowaniu i zarządzaniu ruchem, dotyczące systemów informacji o stanie dróg i ich zatłoczeniu, warunkach ruchu i czasie podróży, zdarzeniach na drodze.

Do udziału w naborze i składania wniosków zachęca marszałek województwa łódzkiego. – Obecna kadencja samorządu to prawdziwa ofensywa na drogach wojewódzkich. Przeznaczyliśmy na ten cel rekordowe środki. Zależy nam także na rozwoju sieci dróg lokalnych, dlatego dajemy możliwość samorządom z Łódzkiego, by mogły zainwestować w drogi gminne i powiatowe. Do podziału jest aż 100 mln zł. Na wnioski czekamy do 15 grudnia – mówi Grzegorz Schreiber.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach naboru wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych projektu, a minimalny udział wkładu własnego wnioskodawcy to 15%.

źródło: lodzkie.pl