fbpx

Echa z pierwszego Małopolskiego Festiwalu Smaku

Małopolska zyskała nowy ośrodek rekreacyjny
9 lipca 2021
fotograf
Turystyczne Skarby Małopolski. Ruszył konkurs 2021
3 sierpnia 2021
Pokaż wszystkie

Echa z pierwszego Małopolskiego Festiwalu Smaku

Pokazy gotowania, poczęstunek przygotowany przez małopolskie koła gospodyń wiejskich, występy lokalnych artystów, quiz wiedzy o Małopolsce i koncert zespołu Lachersi. W Starym Sączu odbyła się pierwsza tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku. W wydarzeniu wziął udział marszałek Witold Kozłowski oraz radni województwa małopolskiego: Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Pasoń.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Wracamy!”, które po bardzo ciężkim okresie pandemii niesie ze sobą nutę optymizmu. To również powrót do promocji lokalnych producentów, kół gospodyń wiejskich, produktów regionalnych i tradycyjnych, potraw przygotowanych według tradycyjnych receptur. To także – jak podkreśla marszałek Witold Kozłowski – powrót do korzeni dający możliwość skosztowania tego, co w naszym regionie jest najsmaczniejsze.

– Znów możemy się spotkać – wróciliśmy! Małopolski Festiwal Smaku to okazja do tego, aby docenić nasz region, docenić bogactwo kulturowe jakie posiada, ale przede wszystkim docenić fakt, że znów jesteśmy razem. Nasz powrót, najpierw do Starego Sącza, później kolejnych części regionu napawa optymizmem i ładuje przysłowiowe akumulatory. Bardzo się cieszę, że znów mogę uczestniczyć się w Małopolskim Festiwalu Smaku i znów nakarmić się – dosłownie i w przenośni – pięknem i dobrem Małopolski – mówi marszałek Witold Kozłowski.

źródło i foto: malopolska.pl