fbpx

Europejski Zielony Ład. Debata Serwisu Samorządowego PAP

Kondolencje dla Pana Andrzeja Buły
15 stycznia 2021
szklanka wody
Ankieta na temat wody
18 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Europejski Zielony Ład. Debata Serwisu Samorządowego PAP

zielone liście

Jakie projekty będziemy realizować w ramach Europejskiego Zielonego Ładu? Jaką rolę w transformacji energetycznej odegrają samorządy? – to niektóre z pytań, na które postaramy się znaleźć odpowiedź podczas debaty nt. samorządowego wymiaru Europejskiego Zielonego Ładu.

We wtorek 19 stycznia o godz. 10.00 odbędzie się debata Serwisu Samorządowego PAP pt. „Zazielenianie miast i wsi, czyli o co chodzi w Europejskim Zielonym Ładzie”. Dyskusja będzie transmitowana na stronie | Serwis Samorządowy PAP.

Unia Europejska chce przekształcić swoją gospodarkę w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną. W efekcie UE w 2050 r. planuje osiągnąć zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto; Unia zamierza też oddzielić wzrost gospodarczy od zużywania zasobów, deklarując przy tym, że żadna osoba ani żaden region nie pozostaną w tyle.

Kiedy zaczniemy w Polsce wdrażać Europejski Zielony Ład? W jaki sposób będziemy dążyć do neutralności klimatycznej? Jakie projekty będziemy realizować w ramach Europejskiego Zielonego Ładu? Jaką rolę w transformacji energetycznej odegrają samorządy? Czy Europejski Zielony Ład to domena największych miast, czy swoją rolę mają do odegrania również miasteczka i wsie? Czy ukierunkowane na projekty środowiskowe środki unijne z polityki spójności, w tym Fundusz na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji, oraz fundusz odbudowy stanowią właściwą odpowiedź na potrzeby samorządów i pozostałych beneficjentów?

Między innymi te pytania usłyszą goście debaty Serwisu Samorządowego PAP, którymi będą wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński, dyrektor – koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy Justyna Glusman, a także wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych PGNiG Robert Perkowski. Ponadto wśród zaproszonych gości są europoseł Adam Jarubas, burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak oraz ekspert Instytutu Energetyki Odnawialnej Grzegorz Wiśniewski.