fbpx

Forum Inteligentnego Rozwoju a współczesne wyzwania i szanse stojące przed samorządami

Odznaczenia za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce
27 maja 2024
XVII Ogólnopolska Konferencja BGK dla JST
XVII Ogólnopolska Konferencja BGK dla JST
11 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Forum Inteligentnego Rozwoju a współczesne wyzwania i szanse stojące przed samorządami

9 edycja Forum Inteligentnego Rozwoju już 20 czerwca! W jednym miejscu spotkają się prawdziwi Liderzy Inteligentnego Rozwoju – także ci związani z samorządami oraz mogący je zainspirować. Związek Województw RP objął patronat nad wydarzeniem.

W tym roku odbędą się aż dwie edycje kongresu (X, jubileuszowa jest zaplanowana na 21-22 listopada). Dwie odsłony – późnowiosenna i jesienna będą się wzajemnie przenikać. Wszystko po to, by nowatorskie pomysły i pionierskie rozwiązania mogły ponownie ujrzeć światło dzienne, a co za tym idzie, z sukcesem trafić na rynek i ułatwić nam codzienne życie.

Samorządy stawiają na rozwój

Samorządowców szczególnie może zainteresować debata „Partnerzy innowacji – synergia i komplementarność”, która poświęcona będzie efektywnemu wsparciu rozwoju innowacji i wynalazczości w Polsce oraz „Globalne problemy okiem wizjonerów”, w trakcie której speakerzy poruszą gospodarczo-społeczne problemy współczesnego świata.

W ramach panelu dyskusyjnego Liderzy Inteligentnego Rozwoju odpowiedzą zaś na potrzeby społeczeństwa. Wśród uczestników debat nie zabraknie samorządowców oraz ekspertów, którzy przedstawią problemy dzisiejszych miast czy gmin. Szeroko zaprezentowane zostaną także szanse, które otwierają się przed samorządami. To m.in. dzięki unijnym środkom, które pozwalają na realizację kluczowych zadań i projektów dla społeczności lokalnych. Innowacje i pionierskie rozwiązania sprawiają, że zarówno mniejsze jak i większe miejscowości mogą stale się rozwijać, także dzięki ciekawym, często nieszablonowymi narzędziami i mechanizmom, które zostaną zaprezentowane w trakcie forum.

Prestiż i medialny charakter wydarzenia

9. edycja Forum Inteligentnego Rozwoju odbędzie się już 20 czerwca w Gdańsku, a dokładnie w prestiżowym Olivia Star, usytuowanym w urokliwej dzielnicy Oliwa. W planach jest uroczysty bankiet, w trakcie którego nagrodzeni zostaną Liderzy Inteligentnego Rozwoju. W ich ręce powędrują wyróżnienia: Marka Przyszłości, Naukowiec Przyszłości, Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju oraz Lider Inteligentnego Rozwoju.
Czerwcowe wydarzenie będzie miało także medialny charakter. Uroczystą galę poprowadzi dobrze znany ze szklanego ekranu Maciej Kurzajewski, Transmisję kongresu zapewnią również największe media branżowe w Polsce – wśród nich Forbes.pl.

FIR to idealne miejsce do wzajemnego sieciowania, które może być przepustką do nawiązania długofalowych współprac biznesowych. Spotkaj się z naukowcami, biznesmenami czy samorządowcami i podziel się swoimi innowacjami.

Chęć uczestnictwa można zgłosić za pośrednictwem strony internetowej www.irforum.pl – liczba miejsc ograniczona!