fbpx
Zakończyła się ważna inwestycja drogowa w woj. pomorskim
Zakończyła się ważna inwestycja drogowa w woj. pomorskim
30 października 2023
Pompy infuzyjne dla chorych na raka trafiły do gdyńskiego szpitala
Pompy infuzyjne dla chorych na raka trafiły do gdyńskiego szpitala
13 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Głosujmy na pomorski projekt zawodowy

Projekt zawodowy realizowany w pomorskich szkołach znalazł się w gronie ścisłych finalistów corocznego konkursu Regiostars. Do zdobycia jest nagroda Komisji Europejskiej, ale także nagroda publiczności. Internetowe głosowanie potrwa do 14 listopada 2023 r.

Na nagrodę publiczności w konkursie Regiostars można głosować na stronie internetowej: https://regiostarsawards.eu/

Realizowany przez samorząd województwa pomorskiego projekt zatytułowany „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego wojewódzkich zespołów szkół policealnych w Gdańsku, Gdyni i Słupsku” znalazł się w gronie ścisłych finalistów tegorocznej edycji Regiostars. W kategorii Europejski Rok Umiejętności 2023 zaklasyfikowały się też cztery inne projekty: włoski, hiszpański, francuski oraz holenderski. Warto zaznaczyć, że projekt jest jedynym polskim indywidualnym projektem w gronie finałowej „trzydziestki” wybranej spośród 228 aplikacji.

Celem projektu było podniesienie kwalifikacji i umiejętności zawodowych uczniów oraz dostosowanie ich do potrzeb pracodawców, a w rezultacie zwiększenie zatrudnienia absolwentów szkół policealnych. Chodzi o wsparcie ponad 400 uczniów szkół policealnych, którzy kształcą się w branży zdrowotnej i usługach opiekuńczych w takich zawodach, jak: technik farmaceutyczny, masażysta, terapeuta zajęciowy, higienistka stomatologiczna, ortoptystka, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, technik elektroradiolog oraz protetyk słuchu.

– Cieszę się, że nasz projekt zyskał takie uznanie i może być przykładem, jak skutecznie dostosowywać szkolnictwo zawodowe do zmieniającej się rzeczywistościmówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Zachęcam do głosowania! Możemy byś najlepsi w Europie.

Pomorski Projekt Zawodowy 10 Października 2023 R. W Brukseli Podczas Eu Regions Week Prezentował Bartosz Kozicki Z Departamentu Rozwoju Regionalnego I Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Ogłoszenie zwycięzców tegorocznej edycji Regiostars nastąpi 16 listopada 2023 r. podczas ceremonii w czeskiej Ostrawie.

źródło: pomorskie.eu