fbpx

Konferencja Miasta w Internecie z udziałem przedstawicieli ZWRP

maski teatralne
Rozwój Sektorów Kreatywnych. Bezzwrotne dotacje
5 listopada 2020
obrady komisji, Wojciech Jankowiak
Z Komisji ds. Infrastruktury, Polityki Regionalnej oraz Środowiska ZWRP
6 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Konferencja Miasta w Internecie z udziałem przedstawicieli ZWRP

monitory
  • Jakie powinno być miejsce polskich samorządów w cyfrowej transformacji państwa, która przyspiesza i będzie przyspieszać w 3 dekadzie XXI wieku – epoce sztucznej inteligencji, big data, blockchain, wirtualnej rzeczywistości?
  • Czy postawimy na kontynuację, czy zdobędziemy się na skokowe zmiany, adekwatne do technologicznej rewolucji i czasów pandemii COVID-19?

To fundamentalne pytania, jakie postawią przed uczestnikami 24 Konferencji „Miasta w Internecie” jej Organizatorzy.

Spotkanie zorganizowane zostanie, w sposób bezpieczny dla uczestników i prelegentów- wśród których będą przedstawiciele Związku Województw RP, jako transmisja na platformie online – 19 listopada 2020 r.

Rok 2020 to czas ostatnich aktywności samorządów związanych z inwestycjami w rozwój cyfrowy, finansowany środkami obecnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej. Ale jednocześnie – okres intensywnych przygotowań do zaplanowania nowej perspektywy na lata 2021–2027, a także nowego instrumentu czasów pandemii – Krajowy Program Odbudowy z budżetem na cyfryzację w wysokości 20 mld złotych! To kluczowy moment dyskusji o kształcie centralnych i regionalnych programów operacyjnych, określających środki na finansowanie rozwoju cyfrowych usług publicznych, realizację projektów klasy smart city, czy podnoszenie poziomu kompetencji cyfrowych pracowników administracji. Przesądzenie o skali i zakresie działań finansowanych na poziomie rządowym i wojewódzkim to decyzja o strategicznym znaczeniu, która musi zapaść do jesieni br. Debata na ten temat podczas 24KMWI – z udziałem wysokich przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Funduszy i Rozwoju Regionalnego oraz zarządów województw – należała będzie do szczególnie ważnych i gorących.

Program konferencji jest dostępny tutaj:

https://24.kmwi.pl/uploads/media/program_24KMWI.pdf?fbclid=IwAR1ELkw5zsyztEH0a38ei9rWJnv1hx_9yuIFGOtFq5lX0lrpOh6eCv49n5k

Wśród panelistów  sesji „Finansowanie cyfryzacji sektora publicznego w czasach post-pandemicznych:
źródła, cele i linie demarkacyjne” o godz. 13.55 wystąpią przedstawiciele ZWRP: Agnieszka Aleksiejczuk, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Maciej Bułkowski, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego, Urząd Marszałkowski
Województwa Warmińsko-Mazurskiego .

 

Rejestracja na konferencję:

https://24.kmwi.pl/rejestracja/uczestnik

Zachęcamy do wspólnego oglądania!