fbpx
Architektura i ludzie Nawry. Ciekawa wystawa plenerowa w Toruniu
12 października 2021
Kujawsko-pomorskie parki zapraszają na Międzynarodowy Dzień Krajobrazu
20 października 2021
Pokaż wszystkie

Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji

Ilona Dybicz jest nauczycielką z dwudziestosześcioletnim stażem pracy pedagogicznym i dyrektorem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy (powiat inowrocławski). W uznaniu zawodowych dokonań została15 października) uhonorowana tytułem Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – najlepszego z najlepszych w tej profesji. Podczas gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej i członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia, w toruńskim Dworze Artusa wyróżnienia w ramach konkursu odebrało siedemnaścioro innych pedagogów. Wręczone zostały także nagrody zarządu województwa.

 

– Uczą, wychowują, starają się rozwijać pasje młodych ludzi. Niektórych zachowujemy we wdzięcznej pamięci na całe życie. Dziś honorujemy pedagogów, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają na koncie istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się swoim doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcają do takiej postawy swoich wychowanków – mówił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

 

– Znaleźliście się w gronie wyróżnionych nie dlatego, że realizowaliście ze swoimi uczniami podstawy programowe, ale dlatego, że zaprosiliście ich w niezwykłą podróż pełną fantastycznych przygód, odkrywaliście z nimi nowe lądy, rozwijaliście ich talenty i zainteresowania, ukierunkowywaliście ich na krytyczne myślenie, […] pokazywaliście im, że porażki mogą nauczyć czegoś pożytecznego, że przekonywaliście ich, że mogą zrobić więcej niż się spodziewają – podkreśliła podczas swojego wystąpienia przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

W ogłoszonym latem konkursie Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji kandydatury zgłaszały organy prowadzące szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe oraz organizacje pozarządowe. Powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa wskazała osiemnaście najlepszych z nich. Przywilej wyboru z tego grona najlepszego z najlepszych – Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – zachował dla siebie gospodarz regionu. Z tytułem wiąże się okolicznościowa statuetka. Pozostała siedemnastka odebrała równorzędne wyróżnienia. Cała osiemnastka otrzymała nagrody finansowe: Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji – 9 tys. zł, a wyróżnieni – 4,5 tys. zł.

 

 

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zarząd województwa nagradza nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. W tym roku wyróżnienia przyznano 28 pedagogom. Z wnioskiem o nagrodę zarządu mogli występować marszałek województwa, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz związki zawodowe. Uhonorowani otrzymają nagrody finansowe w wysokości 3 870 zł każda.

 

 

Samorząd województwa jest organem prowadzącym dla trzynastu placówek oświatowych w Toruniu, Bydgoszczy, Ciechocinku, Włocławku i Inowrocławiu. Lista wojewódzkich jednostek oświatowych.