fbpx

Kujawsko-pomorskie. Samorządowe wsparcie dla branży gastronomicznej i fitness

wykres
Pandemia zagrożeniem dla finansów gmin i regionów w całej Europie
24 listopada 2020
koperta
„Koperta życia” uratuje opolskich pacjentów
26 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Kujawsko-pomorskie. Samorządowe wsparcie dla branży gastronomicznej i fitness

wideokonferencja

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego  Piotr Całbecki ogłosił 25 listopada zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomicznej i branży fitness. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej będą się mogły ubiegać o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy oraz pożyczki udzielane na weksel in blanco. Samorząd przygotowuje też kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos.

Granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy to zapowiadane wcześniej dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, będzie mogła otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy. Środki zostaną wypłacone w jednej transzy. Nabór wniosków zostanie oficjalnie ogłoszony 30 listopada. Wnioski, w formie elektronicznej, maksymalnie uproszczone, będzie można składać od 1 do 7 grudnia, umowy będą podpisywane w pięciu lokalizacjach (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław). Wypłaty przewidujemy jeszcze w grudniu.

Na potrzeby obsługi grantów uruchomiony będzie dedykowany adres e-mailowy i podstronę na www.kujawsko-pomorskie.pl

adres: gastrofit@kujawsko-pomorskie.pl

podstrona: kujawsko-pomorskie.pl/gastrofit

Lista rankingowa zostanie sporządzona wyłącznie w oparciu o punktację, kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Jako główne kryteria premiujące przyjmujemy spadek obrotów wyższy niż 50 proc. oraz nieobjęcie przedsiębiorstwa wsparciem rządowym w ramach tarczy 6.0 ze względu na krótkie funkcjonowanie na rynku.

Drugie proponowane narzędzie, które już samorząd uruchomił wcześniej z myślą o wszystkich małych firmach, to pożyczki płynnościowe. Z prac zespołu pod kierownictwem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, który pracuje nad rozwiązaniami ratunkowymi dla gastronomii i branży fitness, wynika jednak, że większość tego typu przedsiębiorstw nie może z nich skorzystać. Dlatego wprowadzamy dla nich pożyczki, których zabezpieczeniem jest jedynie weksel in blanco.

Źródło i foto: www.kujawsko-pomorskie.pl