fbpx
Wsparcie dla kujawsko-pomorskich rodzin
11 marca 2024
Komitet Regionów będzie rekomendował głębokie zmiany w polityce rolnej
Marszałek Woj. Kujawsko-Pomorskiego o zmianach w polityce rolnej w Komitecie Regionów
24 marca 2024
Pokaż wszystkie

Kujawsko-pomorskie wsparcie dla artystów

Kujawsko-pomorskie wsparcie dla artystów

Czternaścioro utalentowanych kujawsko-pomorskich artystów otrzyma marszałkowskie stypendia na realizację projektów w dziedzinie twórczości artystycznej i promocji kultury. Wsparcie wynosi od 4,5 do 9 tysięcy złotych. Gala wręczenia stypendiów, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, odbyła się w piątek (15 marca) w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.

– Poprzez wyróżnienie przedstawicieli różnych dziedzin kultury pragniemy pokazać bogactwo sztuki i docenić konkretnych ludzi, ich pasje, talent i poświęcenie. Od lat z dumą wspieramy naszych twórców, animatorów kultury i opiekunów zabytków w realizacji ich artystycznych projektów. To konkretne przedsięwzięcia, które często by nie powstały, gdyby nie wsparcie samorządu województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Oprawą artystyczną wydarzenia jest wykład Natalii Cieślak na temat Janiny Gardzielewskiej i koncert tegorocznej stypendystki Małgorzaty Manthey. W uroczystości wzięła udział wiceprzewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Katarzyna Lubańska.

Wojewódzkie stypendia artystyczne, przyznawane dwa razy do roku, to forma wsparcia finansowego udzielanego utalentowanym mieszkańcom regionu. Są motywacją do podejmowania nowych wyzwań w sferze działalności artystycznej, pomagają realizować ciekawe projekty. Otrzymują je osoby zajmujące się twórczością artystyczną (między innymi w dziedzinie sztuki filmowej, rzeźby, plastyki, muzyki, literatury, teatru), upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

To pierwsza tegoroczna edycja marszałkowskiego programu stypendialnego. Latem poznamy kolejnych nagrodzonych artystów.

kujawsko-pomorskie.pl