fbpx

Ludzie regionów – Olgierd Kustosz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego w latach 2019 – 2024

Prace Komisji ds. Żywności ZWRP nad nową marką dziedzictwa kulinarnego
25 lipca 2023
Po lipcowym posiedzeniu KWRiST
29 lipca 2023
Pokaż wszystkie

Ludzie regionów – Olgierd Kustosz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego w latach 2019 – 2024

Olgierd Kustosz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy nowy cykl publikacji „Ludzie regionów”, w ramach których prezentujemy sylwetki ich gospodarzy: marszałków oraz wicemarszałków.

Mieliśmy już przyjemność przedstawić marszałka województwa zachodniopomorskiego i jednocześnie prezesa ZWRP Olgierda Geblewicza. Dziś natomiast pora na wicemarszałka regionu: Olgierda Kustosza. Zapraszamy!

Olgierd Kustosz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego

54 lata, radny Województwa Zachodniopomorskiego od 2014 roku, od października 2019 – wicemarszałek odpowiedzialny m.in. za sprawy rolnictwa i ochrony środowiska. Z wykształcenia i zamiłowania — pszczelarz. W latach 2015-2019 prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie, wcześniej wiceprezes tej organizacji.

Producent słynnych „Miodów Przelewickich”, które w 2011 roku otrzymały pierwszą nagrodę w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” – Smaki Regionu 2011. W ramach Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej — Członek Komisji ds. Żywności oraz Komisji ds. Obszarów Wiejskich i Rolnictwa. Mieszka w Przelewicach, z żoną i dwojgiem dzieci.