fbpx
wideokonferencja
Edu Polskie Regiony. Już niedługo zaczynamy nowy sezon szkoleniowy
2 września 2021
Polskie Wakacje w Lubuskiem
3 września 2021
Pokaż wszystkie

Marszałkowie spotkają się na Konwencie

urząd

9 września br. w Toruniu odbędzie się posiedzenie Konwentu Marszałków RP.

W programie wydarzenia zaplanowano m.in. rozmowy na temat:

– stanu przygotowania do wdrażania polityki spójności 2021-2027,

– wdrożenia mechanizmu instrumentów zwrotnych w procesie zarządzania rozwojem województwa,

– idei współdziałania samorządów regionalnych w zakresie likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

Będzie to pierwsze posiedzenie Konwentu po wakacyjnej przerwie i jednocześnie pierwsze w rozpoczynającej się prezydencji województwa kujawsko-pomorskiego, które będzie koordynować jego prace przez najbliższe pół roku.

 

Konwent Marszałków Województw RP (Rada Programowa) jest organem opiniodawczo-doradczym Związku Województw RP. Konwent analizuje i opiniuje propozycje zmian legislacyjnych oraz omawia aktualne problemy samorządów województw. Posiedzenia Konwentu kończą się wypracowaniem wspólnych stanowisk, które następnie kierowane są do właściwych urzędów i instytucji centralnych.

Głos Konwentu Marszałków RP wielokrotnie przyczynił się i nadal się przyczynia do wypracowania cennych koncepcji i zmian zarówno organizacyjnych, jak i ustawodawczych. Spotkania tak reprezentatywnego grona przedstawicieli samorządów regionalnych oraz uczestniczących w nich przedstawicieli administracji rządowej i różnych instytucji centralnych stanowią szansę na wypracowanie kompromisu w sprawach będących przedmiotem wspólnej troski polskich regionów.