fbpx

Międzynarodowa konferencja dot. ubóstwa energetycznego

VII Kongres Sekretarzy
Trwa VII Krajowy Kongres Sekretarzy
6 września 2023
O danych osobowych podaczas VII Kongresu Sekretarzy
13 września 2023
Pokaż wszystkie

Międzynarodowa konferencja dot. ubóstwa energetycznego

Miło nam poinformować i zaprosić do udziału w dorocznej konferencji Centrum Doradczego ds. Ubóstwa Energetycznego (Energy Poverty Advisory Hub, EPAH), która odbędzie się 19 i 20 września br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wydarzenie to jest organizowane przez Centrum Doradcze ds. Ubóstwa Energetycznego oraz Dyrekcję Generalną ds. Energii (DG ENER) Komisji Europejskiej przy wsparciu Miasta stołecznego Warszawy, Europejskiego Komitetu Regionów i Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” (PNEC).

Polska zmaga się z ubóstwem energetycznym, które jest poważnym wyzwaniem społecznym, dotykającym znaczną część populacji. Przed kryzysem energetycznym w 2022 r. około 10% polskich gospodarstw domowych, w tym 1,33 mln osób, borykało się z ubóstwem energetycznym, a prawie połowa z nich doświadczała również trudności związanych z niskimi dochodami. Kryzys energetyczny w 2022 r. jeszcze bardziej zaostrzył tę sytuację i obecnie problem ten dotyka już ok. 21% populacji.

Konferencja ta adresowana jest do przedstawicieli samorządów lokalnych z całej Europy, lokalnych decydentów, ekspertów i interesariuszy. Poświęcona będzie zagadnieniom związanym z działaniami na rzecz walki z ubóstwem energetycznym i dążeniem do przyspieszenia sprawiedliwej transformacji energetycznej w Europie. Podczas wydarzenia zaplanowano sesje z udziałem przedstawicieli wysokiego szczebla, dyskusje panelowe, interaktywne warsztaty oraz wizytę studyjną.

Wydarzenie organizowane jest w języku angielskim, a sesje panelowe będą tłumaczone na j. polski.

Zapraszamy do obejrzenia NA ŻYWO otwarcia konferencji w dniu 19 września w godz. 9.00-13.00: https://www.youtube.com/watch?v=oKeXL8bCQ5Q

Szczegółowa agenda konferencji: Agenda_EPAHConf_2023

Więcej informację oraz program dostępne są na stronie EPAH.