fbpx
wykres
Pomimo pandemii Mazowsze ma stabilną sytuację
22 kwietnia 2021
flaga Mazowsza
Flaga Mazowsza przed zrewitalizowanym Muzeum Niepodległości
27 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Nowa siedziba dla Muzeum Wsi Radomskiej

skansen

Muzeum Wsi Radomskiej przygotowuje się do jednej z większych inwestycji. W miejscu obecnego parkingu ma powstać budynek administracyjny, w którym znajdą się również biblioteka, archiwum oraz pokoje gościnne dla turystów.

Nowy obiekt będzie utrzymany w stylistyce nawiązującej do obecnej zabudowy radomskiego skansenu. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 16 mln zł. Na tym jednak nie koniec. W tym roku w placówce zaplanowano inwestycje, na realizację których władze regionu przeznaczyły blisko 9 mln zł.

Nowy obiekt administracyjny będzie miał tylko dwie kondygnacje. Poza pomieszczeniami biurowymi, znajdą się w nim również nowoczesna sala konferencyjna, archiwum, biblioteka, magazyny, a także 5 pokoi gościnnych dla odwiedzających. Wszystko to na ponad 2 tys. m2. Na opracowanie dokumentacji przedprojektowej w tegorocznym budżecie województwa zabezpieczono ponad 66 tys. zł.

Kolejnym etapem będzie budowa małego miasteczka na wzór rynku małego miasta oraz budynku hotelowo-konferencyjnego. Jak zauważa marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, to ważna i wyczekiwana inwestycja, która będzie miała wsparcie samorządu województwa.