fbpx
tory kolejowe
Dolny Śląsk. Spotkanie z czeskim ministrem transportu
22 kwietnia 2021
Dolnośląskie dla sprawiedliwej transformacji
7 maja 2021
Pokaż wszystkie

Nowe połączenia z wrocławskiego lotniska

konferencja prasowa

Przewoźnicy stopniowo przywracają połączenia, zwiększa się liczba rejsów i pojawiają się nowe kierunki – wrocławski port lotniczy prezentuje nową ofertę.

 

– Nowa oferta wrocławskiego portu lotniczego to przede wszystkim szansa dla branży turystycznej, którą mocno doświadczyła w ostatnich miesiącach pandemia. Wsparcie, jakie od ponad roku zapewniamy przedsiębiorcom w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego pozwala przetrwać trudne chwile, jednak hotelarze, restauratorzy i cała branża czeka na powrót turystów. Liczę na to, że nadchodzący sezon letni pozwoli złapać oddech dolnośląskiej gospodarce, która w dużej mierze oparta jest właśnie na turystyce. – mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. – Wiemy też, że to połączenie było oczekiwane przez inwestorów i przedstawicieli biznesu, którzy swoje plany wiążą z Dolnym Śląskiem. – dodaje marszałek.

Od lipca z Wrocławia wystartuje nowe połączenie do Londynu Heathrow, obsługiwane przez  British Airways. Londyn Heathrow to dogodnie zlokalizowany hub przesiadkowy. Obecnie funkcjonują połączenia do Londynu Luton oraz Londynu Stansted, zaletą Heathrow jednak jest jego ogromny potencjał tranzytowy. Dzięki połączeniu wrocławskie lotnisko będzie miało w swojej ofercie trzeci alians lotniczy (oprócz Star Alliance – grupa Lufthansa oraz Sky Team – KLM i Air France), zyskuje One World, do którego należy British Airways. Połączenie będzie obsługiwane do 26 września, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Sytuacja pandemiczna w dalszym ciągu utrudnia swobodne planowanie, jednak przewoźnicy prezentują nowe propozycje lotów na sezon letni 2021. Oferta wrocławskiego portu lotniczego składa się z ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, kilku połączeń sieciowych oraz połączeń czarterowych oferowanych przez biura podróży. Dzięki temu w wakacje będzie można polecieć bezpośrednio z Wrocławia do wielu ciepłych i słonecznych krajów: Hiszpanii, Grecji, Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Turcji, a nawet dalej – na wyspę Zanzibar na Ocenie Indyjskim. W rozkładzie są również loty na Północ np. na Islandię, na Wyspy Brytyjskie i do Norwegii.

Źródło i foto: UMWD