fbpx
bieganie
Polskie Regiony zapraszają na Bieg Firmowy 2021
16 kwietnia 2021
Polskie Regiony Live o nowych technologiach w administracji publicznej
19 kwietnia 2021

16 kwietnia br. odbyło się zdalne spotkanie robocze przedstawicieli strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego z Jarosławem Gowinem, wicepremierem, ministrem rozwoju, pracy i technologii.

Miało ono na celu umożliwienie omówienia tej części postulatów samorządowych, dotyczących Krajowego Planu Odbudowy, które leżą w gestii resortu kierowanego przez premiera Gowina.

Związek Województw RP reprezentowali: Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego; Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz Jakub Mielczarek, dyrektor biura ZWRP.

Głównymi tematami wideokonferencji były sprawy związane z przygotowaniem terenów inwestycyjnych w Polsce, wdrożenie reformy planowania i zagospodarowania przestrzennego, inwestycje we wdrażaniu technologii i innowacji środowiskowych, inwestycje wspierające reformę instytucji rynku pracy oraz  rozwój i modernizacja infrastruktury podmiotów leczniczych.

Podczas spotkania zadeklarowano, że nie będzie powoływanej agencji do wdrażania KPO a przedstawiciele samorządów będą zasiadać w Komitecie Monitorującym KPO. Nie są planowane również włączenia wojewódzkich i  powiatowych urzędów pracy do urzędów centralnych.