fbpx

OPOLSKA MARKA 2020 – pierwsze nagrody wręczone

koparka, droga
Opolszczyzna. Rozbudowa drogi wojewódzkiej
7 maja 2021
Kolejne firmy z Opolską Marką
21 maja 2021
Pokaż wszystkie

OPOLSKA MARKA 2020 – pierwsze nagrody wręczone

12 maja br. poznaliśmy laureatów i wyróżnionych tegorocznej edycji konkursu OPOLSKA MARKA. Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła wręczył też nagrody pierwszym laureatom z powiatów opolskiego i brzeskiego.

 

Trwające obostrzenia nadal nie pozwoliły na organizację gali OPOLSKIEJ MARKI, więc wzorem ubiegłego roku, nagrody będą wręczane w powiatach, gdzie działają i pracują laureaci.

Jak mówił marszałek Andrzej Buła podczas wręczenia nagród i wyróżnień laureatom z powiatów opolskiego i brzeskiego, trwający już ponad rok kryzys okazał się dużo trudniejszy, niż nam się wydawało jeszcze wiosną ubiegłego roku. – Dlatego w szczególny sposób dziękujemy wszystkim, którzy nie tylko się temu kryzysowi nie dali, ale potrafili wspierać innych czy wytyczyli zupełnie nowe trendy działań – podkreślał.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 47 zgłoszeń.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach:

  • Opolskie się wspiera! – to kategoria dla przedsiębiorców, realizujących politykę CSR czyli społecznej odpowiedzialności biznesu oraz organizacji pozarządowych z województwa opolskiego, którzy podejmowali w ubiegłym roku inicjatywy, przyczyniające się do przeciwdziałania, profilaktyki lub zwalczania skutków pandemii SARS-Cov-2;
  • Pracodawca roku – czyli przedsiębiorcy, jednostki badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne z regionu, które podejmowały działania na rzecz rozwoju i ochrony swoich pracowników w 2020 roku;
  • Usługa / produkt on-line – to kategoria dla przedsiębiorców z województwa opolskiego, mających w swojej  ubiegłorocznej ofercie usługę lub produkt, którego dystrybucja możliwa jest również w formie on-line;
  • Mój mały biznes – tutaj w szranki stanęli przedsiębiorcy, producenci lokalnych produktów lub usług, wpisujących się m.in. w obszar handlu rodzinnego, małych lokalnych producentów, małych manufaktur, lokalnych sklepów z województwa opolskiego.

Celem konkursu „Opolska Marka 2020” jest wyłonienie najlepszych produktów, usług, inicjatyw i pracodawców w województwie opolskim oraz szerokie promowanie opolskich przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i innych podmiotów na rynku lokalnym, regionalnym, krajowym i zagranicznym.