fbpx
korona wirusy
Koncentratory tlenu dla podkarpackich pacjentów
6 listopada 2020
pielęgniarka, serce
Marszałek województwa podkarpackiego prosi o solidarność
20 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Podkarpacki Kongres Gospodarczy w formule online

webinarium

Za nami już XIX edycja Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego. To inicjatywa gospodarcza na rzecz współpracy pomiędzy podmiotami działającymi w sferze publicznej i prywatnej.

W tym roku odbyła się 12-13 listopada w formie online.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl wystosował list dla organizatorów i uczestników tegorocznego Kongresu, w którym podkreślił potencjał województwa podkarpackiego.

– Województwo podkarpackie to region o ogromnym potencjale rozwojowym. Fakt ten dostrzegają co raz częściej nie tylko krajowi, ale też zagraniczni przedsiębiorcy, którzy chętnie lokują tu swoje biznesy. Na sukces Podkarpacia składają się jednak nie tylko potencjał gospodarczy i walory inwestycyjne, ale także przedsiębiorczość samych mieszkańców oraz lokalne i regionalne inicjatywy biznesowe. – stwierdził marszałek.

Podczas Kongresu obyło się również rozstrzygniecie konkursu „Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej”. Skupił on w sobie przez wszystkie edycje ponad 2000 podmiotów gospodarczych, ubiegających się o nagrody w kilkunastu kategoriach. Firmy dzięki temu wydarzeniu promują swój pozytywny wizerunek i jeszcze mocniej ugruntowują swoją pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

– Podkarpacka Nagroda Gospodarcza, jest niezwykle ważną częścią całego Kongresu. Ma swoją wieloletnią tradycję a tym samym staje się doskonałą platformą do zaprezentowania najdynamiczniejszych podmiotów gospodarczych województwa podkarpackiego. Mając w regionie firmy z tak wielkim potencjałem, konsekwentnie realizujące przyjęte strategie, a zarazem osiągające znakomite wyniki ekonomiczne możemy być pewni, że dzięki ich działalności Podkarpackie staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno pod względem gospodarczym, inwestycyjnym jak i kulturowym – mówił Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego podczas otwarcia Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej.

Organizatorem wydarzenia jest już po raz dziewiętnasty Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie przy współpracy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego i Wojewodą Podkarpackim. Tegoroczną edycję Patronatem Honorowym objął Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Grodzki oraz Ministerstwo Rozwoju. Partnerem Konkursu jest Województwo Podkarpackie.

 

Źródło:

www.umwp.podkarpackie.pl