fbpx
O przyszłości lotnictwa i kosmonautyki z udziałem podkarpackiego marszałka
9 września 2021
monety
Samorządowe stypendia dla studentów z Podkarpacia
8 października 2021
Pokaż wszystkie

Podkarpackie na lotniczo

Podniebne pokazy lotnicze, loty balonowe, warsztaty modelarskie, wystawa replik historycznych samolotów, a także gry i zabawy dla najmłodszych – to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników pikniku lotniczego, który odbył się w niedzielę 12 września w Kresowej Osadzie, w Baszni Dolnej.

Piknik lotniczy na Roztoczu zorganizowany z myślą o całych rodzinach z dziećmi, obfitował w liczne atrakcje na niebie i w strefach naziemnych. Szybowce, symulatory lotów, modele, makiety i repliki historycznych samolotów, loty balonem na uwięzi czy warsztaty modelarskie – to tylko niektóre z nich.

Podczas pikniku odbył się podniebny pokaz śmigłowca R 44 Robinson i PZL TS- 11 Iskra. Były też loty balonem, skoki spadochroniarzy, przelot motoparalotni i nocna gala balonowa połączona z pokazem fajerwerków. W strefie modelarskiej można było obejrzeć modele samolotów, walkę powietrzną modeli, a także wziąć udział w warsztatach modelarskich.

Gościem wyjątkowym na pokazach był kapitan pilot Janusz Centka – wielokrotny Mistrz Świata w Szybownictwie, uhonorowany Medalem Lilienthala. Zorganizowana została także specjalna wystawa o Franciszku Misztalu – uznanym polskim konstruktorze lotniczym, pochodzącym z Lisich Jam w Gminie Lubaczów.

Na brak atrakcji nie mogli narzekać najmłodsi, którzy mogli wziąć udział w rodzinnych warsztatach plenerowych z klejenia latawców, warsztatach z budowy modeli samolotów i rakiet kosmicznych, czy ze skręcania balonów i budowania figurek balonowych. Były także liczne konkursy tematyczne, w tym rysunkowy „Ja i mój samolot”, gry i zabawy lotnicze, programowanie i walki robotów sumo oraz bańki mydlane, lody, słodycze oraz mnóstwo rozmaitej zabawy.

źródło i foto: www.podkarpackie.pl