fbpx

Podlaskie kluby sportowe z dotacjami od samorządu województwa

monety
Konwent Marszałków o wsparciu dla obszarów wiejskich
25 lutego 2021
pisanki
Podlaski konkurs na tradycyjną ozdobę wielkanocną
12 marca 2021
Pokaż wszystkie

Podlaskie kluby sportowe z dotacjami od samorządu województwa

współpraca

Już po raz kolejny najważniejsze kluby sportowe, które reprezentują region podlaski w najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu dla drużyn. Dzięki decyzji zarządu województwa dziewięć zespołów otrzyma łącznie ponad 1 mln zł.

– Potencjał sportowy w naszym regionie jest ogromny. Ważne jest, aby pokazać go w całym kraju, a nawet na świecie, dlatego dla największych klubów sportowych przekazujemy ponad 1 mln zł. Jesteśmy dumni, że takie drużyny jak Jagiellonia, Ślepsk, Lowlanders czy wiele innych reprezentują nasz region. Są to marki, które zna każdy kibic sportu w Polsce i mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu będą rozwijać się jeszcze prężniej – mówi Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Jagiellonia i Ślepsk – przedłużenie współpracy

Niewątpliwie piłka nożna i siatkówka to nasze sporty narodowe. Jagiellonia Białystok i MKS Ślepsk Malow Suwałki już w poprzednim roku otrzymały wsparcie z budżetu województwa. Również teraz oba zespoły, które grają w najlepszych ligach w Polsce otrzymają po 400 tys. zł. – Jest to przedłużenie współpracy, która w poprzednich sezonach działała bardzo dobrze – podkreśla marszałek Kosicki.

Aktualnie zarówno Jagiellonia, jak i Ślepsk walczą o czołowe lokaty w swoich ligach. Żółto-czerwoni w PKO BP Ekstraklasie zajmują dziewiątą pozycję z 4 punktami straty to miejsca czwartego. Siatkarze z Suwałk walczą o miejsce w Play-Off, mając na to bardzo duże szanse.

Tenis stołowy, futsal, badminton, a nawet futbol amerykański

Województwo podlaskie to nie tylko piłka nożna i siatkówka. Inne sporty, również świetnie rozwijają się i godnie reprezentują nasz region. Szerokim echem w całym kraju odbiły się wyczyny Lowlanders Białystok. Drużyna, która zwyciężyła w naszej zabawie – Wielkim Turnieju Województwa Podlaskiego – jest aktualnie jedną z najlepszych drużyn futbolu amerykańskiego w naszym kraju. W ciągu ostatnich lat, trzykrotnie wystąpili w PolishBowl, raz zwyciężając i zdobywając tytuł Mistrza Polski. Lowlanders na swoją działalność otrzyma 80 tys. zł.

Region to także prężny ośrodek tenisa stołowego. W najwyższej klasie rozgrywkowej występują dwa zespoły – UKS Dojlidy Białystok i KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża. Ten pierwszy otrzyma 30 tys. zł, a drugi – 26 tys. zł wsparcia.

Z kolei OSSM-SMS Białystok, SKB Litpol-Malow Suwałki oraz UKS Hubal Białystok to trzy zespoły, które swoje mecze rozgrywają EkstraLidze Badmintona. Wszystkie kluby otrzymają równe dofinansowanie – po 33 tys. zł.

Swoje umiejętności w meczach z najlepszymi zawodnikami w kraju prezentują także futsaliści z MOKS Słoneczny Stok. Podobnie jak Jagiellonia Białystok znajdują się w środku stawki, ale do końca trwającego sezonu mają szansę znacznie poprawić swój wynik. Piłkarze halowi otrzymają 25 tys. zł dofinansowania.

Źródło: wrotapodlasia.pl