fbpx
Obradowała Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
Obradowała Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
21 stycznia 2024
72. Plebiscyt Sportowy Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2023
4 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Podziękowania za promowanie regionu świętokrzyskiego

Podziękowania za promowanie regionu świętokrzyskiego

Marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek województwa Renata Janik i członek Zarządu Województwa Marek Jońca spotkali się z przedstawicielkami świętokrzyskich kół gospodyń wiejskich i rolnikami, by przekazać podziękowania za reprezentowanie i promowanie województwa świętokrzyskiego podczas ogólnopolskich konkursów rolniczych i Dożynek Prezydenckich w 2023 r.

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego gościły przedstawicielki świętokrzyskich kół gospodyń wiejskich – panie z KGW „Widełczanki”, KGW „Celinianki” i KGW „Głuchowianki” oraz członkinie Stowarzyszenia “Towarzystwo Kultur Wszelakich” z gminy Skalbmierz.

Marszałek województwa Andrzej Bętkowski podziękował wszystkim obecnym paniom za przygotowanie tzw. Gościńca, czyli potraw regionalnych, którymi częstowano uczestników i gości uroczystych Dożynek Prezydenckich 2023, zorganizowanych w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Wręczył także pisemne podziękowania za czynny udział w Dożynkach Prezydenckich, podpisane przez Parę Prezydencką.

– Cieszę się bardzo, że udaje się naszym twórcom i mieszkańcom naszego województwa coraz częściej być docenianym, że Państwa zaangażowanie, talenty, praca, umiejętności spotykają się z uznaniem, owacjami, my także jako Zarząd Województwa dziękujemy za tak godne reprezentowanie Ziemi Świętokrzyskiej podczas ważnych uroczystościpowiedział marszałek Andrzej Bętkowski.

Dziękuję obecnym dziś w Kielcach przedstawicielkom kół gospodyń wiejskich za spajanie lokalnych społeczności, za działalność, kultywowanie tradycji – dodała wicemarszałek województwa Renata Janik. – Życzę, byście się rozwijały, osiągały sukcesy – mówiła wicemarszałek.

– Trudno sobie wyobrazić, by tak wielowiekowa tradycja jak polskie dożynki nie były upiększone przez wieńce i reprezentowane przez przedstawicielki wiejskich społeczności ze świętokrzyskiego – podkreślił członek Zarządu Województwa Marek Jońca. – Na wielu spotkaniach i imprezach jesteśmy dostrzegani, doceniani i rozpoznawani, za tak piękne promowanie naszej świętokrzyskiej tradycji wsi dziś mamy okazję wam wszystkim podziękować.

Jak podkreślały panie z kół gospodyń, uczestnictwo w Dożynkach Prezydenckich było dla nich wielkim przeżyciem, ciekawym doświadczeniem i olbrzymim wyróżnieniem.

Do uczestnictwa w spotkaniu zaproszono również laureatów XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”, honorującego najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Grawertony i podziękowania za inicjatywy wspierające rozwój branży rolniczej otrzymali przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Stopnica – burmistrz Ryszard Zych i jego zastępca Mirosław Rajtar. W Stopnicy od ponad roku działa Inkubator Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie, zajmujący się przetwórstwem owoców i warzyw, powołany przez samorząd gminy. Podziękowania otrzymali także właściciele firmy Trzmielpol – Włodzimierz Majka i Tadeusz Graca z gminy Szydłów, specjalizujący się w hodowli trzmieli, zapylających śliwy.

źródło: swietokrzyskie.pro