fbpx

Ponad 1,7 mln zł z budżetu województwa dla suwalskich placówek medycznych

W Białymstoku powstał Konsulat Republiki Łotewskiej
27 listopada 2023
Podlaska Izba Rolnicza podsumowała tegoroczną działalność1
Podlaska Izba Rolnicza podsumowała tegoroczną działalność
11 grudnia 2023
Pokaż wszystkie

Ponad 1,7 mln zł z budżetu województwa dla suwalskich placówek medycznych

Ponad 1,7 mln zł z budżetu województwa dla suwalskich placówek medycznych

Za te pieniądze przebudowana oraz doposażona zostanie pracownia patomorfologii w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach, a tamtejszy ośrodek rehabilitacji zmodernizuje infrastrukturę informatyczną. Decyzję o przyznaniu wsparcia podjął zarząd województwa na posiedzeniu w czwartek, 30 listopada.

– Te inwestycje to kolejny krok do poprawy jakości leczenia mieszkańców województwa podlaskiego, ale także funkcjonowania personelu za to leczenie odpowiedzialnego. Zawsze z uwagą pochylamy się nad potrzebami naszych placówek medycznych, ponieważ obszar zdrowia jest dla nas szczególnie ważny – podkreślił Marek Malinowski, członek zarządu.

I tak Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach przyznane niemal 1,5 mln zł zainwestuje w pracownię patomorfologii. Jej modernizacja obejmie pomieszczenia istniejącego prosektorium wraz z pomieszczeniami technicznymi. Wymienione zostaną m.in.: instalacja grzewcza, wodna, wyposażenie sanitarne, kanalizacja sanitarna, wentylacja, oświetlenie. Dodatkowo przewidziane są również dostawa i zakup, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania zakładu, sprzętu.

Z kolei w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach zmodernizowana zostanie infrastruktura informatyczna. Zakup nowego sprzętu i montaż sieci komputerowej znacząco usprawni pracę placówki. Kwota dotacji na ten cel to prawie 300 tys. zł.

źródło: podlaskie.eu