fbpx

Powstaje kompleks sportowy w Mińsku Mazowieckim

25-lecie Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii UW
25-lecie Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii UW
30 października 2023
Rusza największe wsparcie w historii Mazowsza. 900 mln zł do wzięcia
Rusza największe wsparcie w historii Mazowsza. 900 mln zł do wzięcia!
13 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Powstaje kompleks sportowy w Mińsku Mazowieckim

Prace na budowie trwają. Obiekt będzie gotowy do użytku w 2024 r. Inwestycja powstaje przy wsparciu finansowym samorządu Mazowsza.

W nadchodzącym roku mieszkańcy i miłośnicy sportów ekstremalnych z Mińska Mazowieckiego i okolic będą mieli okazję cieszyć się wyjątkowo zagospodarowanym terenem. Znajduje się na nim skatepark, pumptrack, parkour park oraz mała architektura. Koszt całej inwestycji to 7 mln zł, w tym wsparcie z budżetu województwa to 3,96 mln zł. Dotacja pochodzi z instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego – autorskiego programu wsparcia samorządu Mazowsza.

Kompleks sportowy zajmie powierzchnię 2119 m². Będzie to miejsce, w którym pasjonaci sportów miejskich będą mogli rozwijać swoje umiejętności, spędzać aktywnie czas oraz integrować się ze społecznością. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom autorów projektu, skatepark będzie atrakcyjnym miejscem dla miłośników wszystkich dyscyplin sportów miejskich.

Plan zakłada rozbudowaną trasę dla riderów z sekcji: deskorolki, hulajnogi, BMX i rolek, ale także pumptracka. Obiekt będzie umożliwiał doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze. Powstanie też parkour park, aby dostarczyć sympatykom tej dziedziny wyjątkowych miejsc do treningu i wyzwań w pokonywaniu przeszkód wbudowanych w architekturę miejską.

Oświetlenie obiektu pozwoli na korzystanie z infrastruktury sportowej także po zmroku, co z pewnością wpłynie na popularność tego miejsca. Mała architektura, w tym ławki i miejsca do odpoczynku, zapewnią komfort wszystkim użytkownikom.

Finalizacja projektu jest przewidziana na rok 2024, ale już teraz budzi ogromne zainteresowanie wśród mińszczan. Obiekt powstanie przy ul. Budowalnej 4.

źródło: mazovia.pl