fbpx

Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie, 3-4 kwietnia 2023 r.

Ze spotkania koordynatorów ds. zmian w prawie pracy
1 lutego 2023
Ze styczniowych posiedzeń zespołów KWRiST
3 lutego 2023
Pokaż wszystkie

Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie, 3-4 kwietnia 2023 r.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji Samorządowego Kongresu Finansowego to „Samorządy wobec multikryzysów i wyzwań rozwoju”. Przyszłość systemu finansów samorządowych, kryzys energetyczny i jego wpływ na  budżety i usługi publiczne, reforma systemu wyrównawczego, skutki inflacji – to tylko wybrane konteksty, które zostaną poruszone podczas wydarzenia.

Program kongresów realizowanych w ramach Local Trends każdorazowo opracowywany jest we współpracy z Radą Programową. Oto wybrane tematy, na których skoncentrują się uczestnicy kongresu:

  • Budżety lokalne wobec multikryzysów i regulacji oraz scenariuszy zmian podatkowych
  • Rozwój i inwestycje w otoczeniu prawno-ekonomicznym
  • Polityka rozwojowa w kontekście funduszy europejskich oraz alternatywnych źródeł finansowania inwestycji
  • Nowe technologie w służbie optymalizacji kosztów działalności samorządów

Prezydenci, wójtowie, burmistrzowie oraz skarbnicy spotkają się w kwietniu w Sopocie, aby wspólnie z przedstawicielami rządu RP, przedsiębiorcami oraz analitykami wypracować odpowiedzi na najważniejsze wyzwania.

Bilety w najniższej cenie

Warto zarejestrować się już dziś i kupić bilet w niższej cenie. Promocyjna pula biletów Early Birds dostępna będzie do 10 lutego.

Link do rejestracji: https://rejestracjasopot.localtrends.pl/

 

#DołączDoDebaty podczas Samorządowego Kongresu Finansowego w Sopocie

https://localtrends.pl/

https://www.facebook.com/LocalTrendsKongres

https://www.linkedin.com/showcase/localtrendskongres/

 

 Local Trends to projekt, którego celem jest wzmocnienie głosu gmin, miast, powiatów i województw w dyskusji o rozwoju społeczno-gospodarczym jednostek samorządu terytorialnego oraz kraju. Inicjatorami Local Trends są Grupa MTP i Centrum Myśli Strategicznych we współpracy z partnerami strategicznymi. Nad jakością merytoryczną wydarzeń czuwa Rada Programowa składająca się z kilkudziesięciu ekspertów – przedstawicieli administracji państwowej, samorządów, biznesu oraz nauki.

Partnerami Strategicznymi są: Samorząd Województwa Pomorskiego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Województw RP.