fbpx
Otwarcie Funduszy Europejskich dla Śląska
6 grudnia 2022
Śląskie. Gospodarcze Zamknięcie Roku
22 grudnia 2022
Pokaż wszystkie

Śląskie. Spotkanie z kombatantami

W Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach odbyło się świąteczne spotkanie z przedstawicielami środowisk kombatanckich regionu
Co roku kombatanci przyjeżdżają na zaproszenie marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przewodniczący Sejmiku prof. Marek Gzik, wiceprzewodniczący Stanisław Gmitruk, wicemarszałek Anna Jedynak, radni Maria Materla i Rafał Kandziora, a także przedstawiciele duchowieństwa i służb mundurowych.

– Doroczne spotkanie opłatkowe ze środowiskiem kombatantów to okazja, ale przede wszystkim zaszczyt, aby podziękować za Waszą służbę. Za wszystko czego dokonaliście, byśmy mogli cieszyć się bezpieczeństwem, żyć w wolnym kraju. Chce również podziękować tym, którzy pełnią służbę dziś – Wojsku, Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. Wasza służba to gwarancja naszego spokoju. Ma to znaczenie szczególnie dziś, gdy za wschodnią granicą trwa wojna. Bo trzeba też przyznać, że Ukraina walczy także o nasze bezpieczeństwo. Oby ta wojna wywołana przez Rosję jak najszybciej i w przyszłym roku mogliśmy się spotkać w warunkach pokoju w naszej części Europy – powiedział marszałek Jakub Chełstowski, który został uhonorowany statuetką przyznawaną przez stowarzyszenie skupiające środowiska kombatantów i więźniów politycznych.

– Jestem pełen uznania w odniesieniu do Państwa zasług. Jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby – dodał przewodniczący Sejmiku, prof. Marek Gzik.

Uroczystość zakończył koncert kolęd i pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

źródło i foto: slaskie.pl