fbpx

Smak, radość, pasja i biznes na poznańskich targach wina 2024

Marszałek Wielkopolski spotkał się z młodymi naukowcami
Marszałek Wielkopolski spotkał się z młodymi naukowcami
17 marca 2024
Izabella Cywińska nową patronką Teatru Nowego w Poznaniu
Izabella Cywińska nową patronką Teatru Nowego w Poznaniu
1 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Smak, radość, pasja i biznes na poznańskich targach wina 2024

Klimatyczne miejsca, tysiące gości oraz nowości z polskich winnic i od producentów alkoholi rzemieślniczych. Innymi słowy: wiosenne Targi Polskich Win i Winnic 2024, które coraz mocniej łączą degustacje dla gości z biznesowym podejściem, niezbędnym na wzrastającym rynku winiarskim. Związek Województw RP ma przyjemność być partnerem honorowym wydarzenia.

O wzrostach w polskim winiarstwie dobitnie świadczą liczby. W 2022 r. w ewidencji winnic widniało 468 podmiotów. Obecnie są tam 562. Ta liczba ma ogromną szansę przełożyć się na rekordową frekwencję targów WINO oraz liczbę win nadesłanych na, poprzedzający je, konkurs WINOPL.

Winne rozpoczęcie wiosny…

Wiele spośród medalowych win publiczność spróbuje miesiąc po rozstrzygnięciu konkursu. Targi Polskich Win i Winnic WINO, rozpoczęły się w czwartek, 21 marca 2024. Przez trzy dni, w klimatycznej Iglicy – charakterystycznym budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich – czekać kilkudziesięciu lokalnych producentów win z całej Polski. Co ważne, w cenie biletów można próbować niemal każdego wina ze wszystkich zakątków naszego kraju.

W roku 2023 targi odwiedziło ponad 2,5 tys. gości, co stanowiło ewidentny rekord. Jednak wiele wskazuje, że uda się go pobić, także ze względu na nowości.

i rzemieślnicze nowości

Jedną z nich jest Salon Polskich Alkoholi Rzemieślniczych. W pawilonie nr 10, sąsiadującym z Iglicą, swoje produkty prezentują producenci wódek, ginów, destylatów, miodów, okowit i nalewek. Na gości czeka zatem prawdziwa uczta smaków. Co ważne, do wstępu na Salon Polskich Alkoholi Rzemieślniczych uprawnia bilet zakupiony na targi WINO.

Targom i salonowi towarzyszyć będą pokazy przygotowania i degustacje potraw idealnie dobieranych do mocniejszych alkoholi i (oczywiście) polskich win.

Uczmy (się) biznesu!

Czym jeszcze targi WINO wyróżniają się na tle innych wydarzeń, na których można spotkać producentów win i degustować rodzime trunki. Dobrze wyjaśnia to Wojciech Kokotek, dyrektor targów WINO. – Na naszych targach coraz częściej goszczą przedstawiciele sieci handlowych, gastronomii, hotelarstwa, zainteresowani kontraktami na zakup wina z polskich winnic. Wielu winiarzy chciałoby sprzedawać właśnie do tych restauracji, sklepów i hoteli, ale nie zawsze ma biznesowe doświadczenie. Ma więc obawy przed negocjacjami – zauważa. – Nam doskonale udaje nam się połączyć fantastyczne, pełne radości spotkanie dla publiczności, z biznesowym podejściem i łączeniem pomocy dla winiarzy i potencjalnych kupców – podkreśla.

Targi Polskich Win i Winnic WINO potrwają do 23 marca 2024 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.