fbpx
Małopolska z Grand Prix i wyróżnieniami w ogólnopolskim konkursie „Kryształy PR-u”
31 maja 2022
Odkryj Małopolskę, naturalnie z Małopolskim Systemem Informacji Turystycznej „MSIT”
9 czerwca 2022

Przed nami wyjątkowe wydarzenia, warsztaty, wystawy, przeglądy artystyczne, festiwale, spotkania kulturalne i koncerty, a wszystko to w ramach obchodów Święta Małopolski.

Od 2009 roku, każdego 10 czerwca z inicjatywy samorządu województwa, Małopolska obchodzi swoje Święto. Data wydarzenia nie jest przypadkowa – została ustanowiona dla upamiętnienia trzech ważnych rocznic: 30-lecia Mszy papieskiej na krakowskich Błoniach w trakcie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, 20-lecia wolnej Polski i 10-lecia Samorządu Regionalnego.

 

W 2022 roku, ten wyjątkowy czas Małopolanie po raz kolejny będą mogli celebrować przez cały miesiąc.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez województwo wspólnie z małopolskimi instytucjami i jednostkami w całym regionie (sprawdź kalendarz wydarzeń TUTAJ).

 

Głównym punktem obchodów Święta Małopolski będzie uroczysta gala w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, podczas której przedstawiciele władz samorządowych województwa uhonorują zasłużonych dla Małopolski. Niemniej ważnym wydarzeniem będzie Małopolski Festiwalu Smaku, który zostanie zainaugurowany 12 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

 

10 czerwca ruszy także internetowy quiz wiedzy o Małopolsce, na stronie https://malopolskapoleca.pl/  będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat regionu i wygrać nagrody – w tym vouchery i bilety do atrakcyjnych miejsc w Małopolsce.