fbpx

Trwa Tydzień Podlaski na Expo 2020 w Dubaju

Inwestycje samorządowe 2018-2020. Podlaskie najlepsze
8 października 2021
Konferencja – Rola i znaczenie transportu kolejowego w regionach Europy
3 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Trwa Tydzień Podlaski na Expo 2020 w Dubaju

W Pawilonie Polski, w ramach ekspozycji Xylopolis. Miasto zasilane naturą, prezentowane są osiągnięcia podlaskich wizjonerów, naukowców, artystów i wynalazców. Do Dubaju przyjechali ambasadorzy regionu, m.in. przedsiębiorcy z misją gospodarczą, konstruktorzy łazików marsjańskich z Politechniki Białostockiej, twórca unikatowych rowerów Adam Zdanowicz czy formacja Fair Play Crew. Podczas Tygodnia Podlaskiego województwo na Expo reprezentuje marszałek Artur Kosicki.

Region prezentuje się pod hasłem Podlaskie zasilane naturą, promując lokalną naukę, kulturę, turystykę i gospodarkę. Sercem prezentacji jest wystawa Xylopolis, czyli opowieść o mariażu pierwotnej natury z nowoczesną technologią.

–  Podlaski Tydzień podczas Wystawy Światowej to przede wszystkim możliwość zaprezentowania innowacyjnych pomysłów, które są osadzone w naszej lokalnej rzeczywistości.  Te kilka dni to szansa na promocję wielu sektorów – od badawczo-naukowego, przez gospodarczy na kulturalno-turystycznym kończąc – mówił marszałek Artur Kosicki.

Expo 2020 to pierwsza na Bliskim Wschodzie światowa wystawa, która odbywa się w Dubaju. Jej hasło przewodnie to Łącząc umysły, tworzymy przyszłość. Polska, chcąc wykorzystać skalę wydarzenia, wypromuje gospodarcze walory naszego kraju, wskaże go, jako bezpieczny kierunek dla inwestorów i wzmocni siłę rodzimej przedsiębiorczości na rynkach zagranicznych. Ekspozycja potrwa do 31 marca 2022 r.

Udział Polski w Wystawie Światowej koordynuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystego otwarcia Pawilonu Polski na Expo 2020 w Dubaju.

 

Źródło i foto: www.wrotapodlasia.pl