fbpx

Trzecia tura naborów CEF Digital

Seminarium o rolia władz lokalnych w ochronie i wzmacnianiu pozycji dzieci
13 listopada 2023
Konkurs DNA – bo pomaganie mamy w genach
13 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Trzecia tura naborów CEF Digital

Komisja Europejska ogłosiła informacje o trzeciej turze naborów wniosków o dofinansowanie w ramach cyfrowej części programu Connecting Europe Facility 2021-2027 (CEF Digital).

Na portalu informacyjnym Agencji Wykonawczej ds. Zdrowia i Cyfryzacji (European Health and Digital Executive Agency – HaDEA) ogłoszono, że do 20 lutego 2024 r. będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach cyfrowej części programu Connecting Europe Facility 2021-2027.

Przy planowanym budżecie 241 mln euro, w ramach naborów dofinansowywane będą następujące działania:

  • 5G coverage along transport corridors – prace studyjne i projekty wykonawcze (100 mln euro).
  • 5G and Edge Cloud for Smart Communities – projekty wykonawcze (51 mln euro).
  • Backbone connectivity for Digital Global Gateways – prace studyjne i projekty wykonawcze (90 mln euro).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://hadea.ec.europa.eu/news/cef-digital-calls-open-over-eu240-million-available-co-funding-third-calls-proposals-deploying-2023-10-17_en

Komisja Europejska szczególnego wsparcia udziela projektom 5G for Smart Communities. Utworzono w tym celu platformę wsparcia dla tych projektów (https://connectivity-eu.b2match.io/), mającą na celu promowanie 5G i wyjaśnianie m.in. w jaki sposób 5G może przyczynić się do rozwoju inteligentnych społeczności. Znajdują się tam również przykłady wykorzystania 5G, jak również informacje ułatwiające nawiązanie kontaktów biznesowych, w celu ewentualnego przygotowania wspólnego wniosku o dofinansowanie.

Prowadzone są również szeroko zakrojone działania informacyjne, w postaci tzw. Info Days. Jednym z nich będą warsztaty – The Polish 5G and Edge Cloud for Smart Communities Info Day. Będzie to wydarzenie on-line, prowadzone w języku polskim, w aplikacji Microsoft Teams, dedykowane dla Interesariuszy z Polski, podczas którego zaprezentowane zostaną założenia i inne informacje przydatne do ewentualnego przygotowania i złożenia wniosku w ramach tego naboru.

Warsztaty odbędą się w dniu 23 listopada 2023 r. w godz. 11.00-13.00, przy czym, w przypadku aktywnego udziału uczestników warsztatów, liczymy się z możliwością wydłużenia przewidzianego czasu ich trwania do chwili wyczerpania zagadnień do dyskusji. Udział w warsztatach nie wymaga wcześniejszej rejestracji,  a dołączenie możliwe jest pod niniejszym linkiem.