fbpx

W Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce

Zakończył się 43. Rajd Podlaski
10 czerwca 2024
Miliony euro na projekty w białostockim, suwalskim i łomżyńskim obszarze funkcjonalnym
Miliony euro na projekty w białostockim, suwalskim i łomżyńskim obszarze funkcjonalnym
23 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

W Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce

Na białostockim stadionie lekkoatletycznym rywalizowało między sobą około 350 uczniów reprezentujących 116 szkół podstawowych z województwa podlaskiego. W środę, 12 czerwca młodym sportowcom kibicował wicemarszałek Marek Malinowski.

– Życzę wszystkim udanego współzawodnictwa oraz powodzenia. Żeby formalności stało się zadość: Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce uważam za otwarte. Niech wygra najlepszy! – powiedział Marek Malinowski.

Uczniowie startowali w konkurencjach biegowych, a także w skoku wzwyż i skoku w dal. Współzawodniczyli również w rzucie dyskiem, oszczepem oraz pchnięciu kulą. Zawodnicy rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach: dziewczyny oraz chłopcy.

Laureatów finału wojewódzkiego udekorował wicemarszałek Marek Malinowski. Jako pierwsze zostały nagrodzone zawodniczki w chodzie na 3 km. Najlepszą spośród dziewczyn była Magdalena Wasilewska, uczennica Szkoły Podstawowej w Lipsku. Drugie miejsce zdobyła Lena Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, na trzecim miejscu podium uplasowała się Wiktoria Skrodzka ze Szkoły Podstawowej w Miastkowie.

Organizatorem wydarzenia jest Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku. Zawody odbyły się dzięki wsparciu Województwa Podlaskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

podlaskie.eu