fbpx
młodzież
Przez pandemię młodzież nie ma pracy
18 lutego 2021
lotnisko
Marszałek Ortyl o przyszłości lotnisk
26 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Więcej kobiet w polityce. Konferencja Komitetu Regionów

grafika

8 marca 2021 r. odbędzie się jednodniowa internetowa konferencja Komitetu Regionów poświęcona kwestii udziału kobiet w polityce lokalnej, regionalnej i europejskiej.

Program wydarzenia dostępny jest tutaj: 4467 GEI programme (europa.eu)

Rejestracja trwa do 3 marca EUSurvey – Survey (europa.eu)

Podczas konferencji zapewnione zostanie tłumaczenie na następujące języki: polski, angielski, francuski, niemiecki i hiszpański.

Wydarzenie  jest częścią inicjatywy zainicjowanej w 2020 r. przez Europejski Komitet Regionów, której celem jest promowanie równowagi płci w polityce i podejmowaniu decyzji na szczeblu lokalnym i regionalnym, podnoszenie świadomości i promowanie wymiany najlepszych praktyk.

Europejski Komitet Regionów, jako zgromadzenie polityczne polityków lokalnych i regionalnych w UE, podjął działania w dziedzinie równości płci, przyjmując „Strategię na rzecz równowagi płci w udziale członków w KR” oraz opinię KR-u „Unia równości: strategia na rzecz równości płci na lata 2020-2025″.

W opinii KR-u wzywa się do uznania władz lokalnych i regionalnych za kluczowych partnerów w opracowywaniu, wdrażaniu i monitorowaniu strategii UE na rzecz równouprawnienia płci, w której jako jeden z pięciu obszarów priorytetowych wymieniono uprawnienia i podejmowanie decyzji w polityce.