fbpx

Wielkopolska przejmuje organizację Konwentu Marszałków Województw RP

Komisja Europejska zatwierdziła program Fundusze Europejskie dla Wielkopolski
6 grudnia 2022
Polityka rolna na Konwencie Marszałków Województw RP
8 grudnia 2022
Pokaż wszystkie

Wielkopolska przejmuje organizację Konwentu Marszałków Województw RP

Na zakończenie obrad Konwentu Marszałków Województw RP w Lublinie, zaplanowanych w dniach 7 – 8 grudnia 2022 r., Województwo Wielkopolskie przejmie od Lubelszczyzny półroczne przewodnictwo w Konwencie Marszałków Województw RP. „Wielkopolska to dobre miejsce, by debatować o trudnych sprawach. Przez lata pokazywaliśmy bowiem, że działając konsekwentnie potrafimy osiągać sukcesy” – podkreśla Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który już po raz trzeci będzie Przewodniczącym Konwentu.

 

W pierwszym półroczu 2023 roku w Wielkopolsce zorganizowane zostaną dwa konwentowe posiedzenia, w marcu i czerwcu. Dotychczas region gościł przedstawicieli wszystkich samorządowych województw w latach 2006 – 2007 oraz w 2015 roku.

 

W bieżącym, grudniowym posiedzeniu Konwentu Marszałków Województw RP w Lublinie będzie uczestniczył Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. W programie obrad znajdą się dwa moduły – Bezpieczeństwo żywnościowe oraz Bezpieczeństwo energetyczne – kontekst aktualnych uwarunkowań.   

 

 Konwent Marszałków Województw RP jest organem opiniodawczo-doradczym Związku Województw RP. Konwent analizuje i opiniuje propozycje zmian legislacyjnych oraz omawia aktualne problemy samorządów województw. Posiedzenia Konwentu kończą się wypracowaniem wspólnych stanowisk, które następnie kierowane są do właściwych urzędów i instytucji centralnych.