fbpx
marszałek Woźniak
„Tak” dla Wielkopolskiej Doliny Wodorowej
6 lipca 2021
Inwestycje w wielkopolskie ścieżki rowerowe
9 września 2021

3 sierpnia: Złoto dla Anity Włodarczyk, srebro dla Karoliny Nai oraz brąz dla Malwiny Kopron i Tadeusza Michalika!

Karolina Naja, poznańska kajakarka, Stypendystka Samorządu Województwa Wielkopolskiego – po emocjonującym finiszu – zajęła, wraz z Anną Puławską, II miejsce w finałowym wyścigu K2-500m. To największy dotąd sukces podopiecznej trenera kadry seniorek Tomasza Kryka – do dwóch olimpijskich brązów (Londyn 2012, Rio de Janerio 2016) dołożyła cenniejszy krążek – srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. A po południu kolejny stypendysta SWW, zapaśnik Tadeusz Michalik, sięgnął po brąz! To prawdziwe święto dla poznańskiego i wielkopolskiego sportu!

 

Karolina Naja obecnie jest zawodniczką KS Posnania, wcześniej trenowała w Posnanii Poznań i jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Ma na swoim koncie wiele medali MŚ i ME (24 medale).

W srebrnym biegu polskich kajakarek zwyciężyły Nowozelandki – Lisa Carrington, Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki – Danuta Kozak, Dora Bodonyi. Polki przez długo naciskały Nowozelandki, ale przed metą musiały się bronić przed ostro finiszującymi Węgierkami.

 

Srebro kajakarek w konkurencji K2 500 m był trzecim polskim medalem w igrzyskach olimpijskich w Tokio. A po nich mamy jeszcze trzy zdobyte we wtorek – właśnie brąz Tadeusza Michalika w zapasach w stylu klasycznym, w kategorii 97 kg oraz od razu dwa w rzucie młotem kobiet: złoto Anity Włodarczyk i brąz Malwiny Kopron, niegdyś również młodzieżowej stypendystki SWW. Przed nimi po złoto sięgnęła lekkoatletyczna sztafeta mieszana 4×400 m, a na drugim stopniu podium stanęły wioślarski z czwórki podwójnej.

31-letnia Naja wcześniej – razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) – wcześniej dwukrotnie sięgnęła po brąz także w konkurencji dwójek na 500 m.

Z kolei Tadeusz Michalik jest wychowankiem Klubu Sportowego „Sobieski” z poznańskiego Piątkowa (dwukrotnym młodzieżowy stypendystą SWW oraz stypendystą olimpijskim SWW). Największym dotychczasowym sukcesem tego zawodnika był brązowy medal ME. Tym razem dokłada do kolekcji kolejny brąz i to w najważniejszych zawodach sportowych.

Źródło: www.umww.pl