fbpx

Zakupy z kujawsko-pomorskiego sklepu Lokalna Żywność pomysłem na prezent

Energa Camerimage w Toruniu
15 listopada 2021
Pieniądze na likwidację barier architektonicznych – w Kujawsko-pomorskiem trwa nabór wniosków
24 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Zakupy z kujawsko-pomorskiego sklepu Lokalna Żywność pomysłem na prezent

Zestawy prezentowe z przetworami idealne na zbliżające się Mikołajki, naturalne sery i sałatki śledziowe to jedne z wielu nowości jakie pojawiły się na wirtualnym ryneczku. Pochodzą prosto od producentów z Kujaw i Pomorza. Można je nabyć w sklepie internetowym Lokalna Żywność. Od 24 listopada otwiera się kolejne okienko zakupowe. Zamówienia można składać przez kolejne sześć dni. Odbiór 2 grudnia trzech lokalizacjach.

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Sklep internetowy Lokalna Żywność to miejsce, gdzie można kupić wyroby prosto od rolników z województwa. Do wyboru ponad 200 produktów pozbawionych chemicznych dodatków. W ofercie pojawiły się sezonowe owoce i warzywa, powidła, syropy i nektary, a także skompletowane zestawy idealne na prezent z okazji zbliżających się świąt. Już dziś można zapoznać się z ofertą, jednak należy pamiętać, że ze względu na sezonowość produktów przed każdym okienkiem asortyment jest aktualizowany.

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 2 grudnia w jednym z trzech miejsc:

  • punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

W grudniu również przewidziano okienko zakupowe (od 10.12 do 15.12), dostawa przed Bożym Narodzeniem (20.12) pozwoli cieszyć się smakiem lokalnych wyrobów w świątecznej, rodzinnej atmosferze.

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, zapewnia to najwyższą jakość. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wyraz wsparcia lokalnego biznesu.

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

Źródłem finansowania projektu są grant Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżet województwa. Realizacja jest możliwa dzięki współpracy samorządu województwa z marszałkowskim Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP