fbpx

Zespół Koordynatorów ds. Mobilności Rowerowej spotkał się na Śląsku

Finał VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”
24 maja 2024
Perły Samorządu 2024 - podsumowanie
Perły Samorządu 2024 – podsumowanie
29 maja 2024
Pokaż wszystkie

Zespół Koordynatorów ds. Mobilności Rowerowej spotkał się na Śląsku

W dniach 22-24 maja do Katowic zjechali się członkowie Zespołu Koordynatorów ds. Mobilności Rowerowej przy ZWRP. Pierwszy dzień poświęcili na pracę stacjonarną i omówienie bieżących kwestii, pozostałe dwa zaś – jak na zespół rowerowy przystało – spędzili w terenie na dwóch kółkach.

Spotkanie, które w pierwszej części odbywało się w siedzibie Urzędu Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, rozpoczął wicemarszałek Grzegorz Boski. Przywitał przybyłych gości reprezentujących polskie regiony i życzył owocnych obrad. Bezpośrednio po wicemarszałku głos zabrał Piotr Kalisz -Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego ds. polityki rowerowej. Opowiedział on przybyłym o „Regionalnej Polityce Rowerowej Województwa Śląskiego”.

Zgodnie z agendą zespół miał w planach wybór nowego sekretarza zespołu, ale jednogłośnie rolę tę pozostawiono w rękach Wandy Nowotarskiej – Pełnomocnik Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. polityki rowerowej. Sekretarz także miała w tym dniu swoją prezentację zatytułowaną „Zrównoważony model biznesowy dla Szlaku Żelaznej Kurtyny – projekt ICTr-CE”.

Zespół dyskutował także o bieżących sprawach (Krajowej Strategii Rowerowej, specustawie rowerowej, Miejscach Przyjaznych Rowerzystom czy Elektromobilności).

W drugiej części dnia uczestnicy wysłuchali prezentacji “National EuroVelo Coordination Centre for Poland” – Agathe Daudibon, EuroVelo and Cycling Tourism Director. Dzień zakończył się przejazdem motorowerami po Katowicach.

Czwartek i piątek Zespół Koordynatorów spędził pedałując po województwie śląskim, co było okazją do rozmów na temat turystyki rowerowej, szlaków, obsługi turysty czy organizacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom.

W czwartek członkowie ekipy pokonali odcinek z Godowa do Zebrzydowic Żelaznym Szlakiem Rowerowym.